MEB ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasında imzalanan “İlkokullarda spor dalı eğitimi protokolü” ilçemiz Gerede’de faaliyete geçti. İlkokul dördüncü sınıflardaki çocukların sportif becerilerini geliştirmek için Gerede Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün uzman antrenörleri destek veriyor.

HASTANE YÖNETİMİNDEN HUZUREVİNE ZİYARET HASTANE YÖNETİMİNDEN HUZUREVİNE ZİYARET

Öğrencilerin sportif faaliyetlerinin artırılması ve öğrencilerin yeteneklerinin belirlenmesi amacıyla hayata geçirilen projeyi değerlendiren Gerede Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Haydar Çetinkaya;

“İlkokul dördüncü sınıflardaki çocuklarımızın sportif becerilerini geliştirmek için uzman antrenörlerimiz ile beden eğitimi derslerine destek veriyoruz. Öğrencilerin spor aktivitelerine erişimin sağlaması, erken yaşlarda sporun çeşitli dallarıyla tanıştırılması, yeteneklerinin fark edilmesi, geliştirilmesi ve yönlendirilmesi amacıyla uygulanan ‘okul spor dalı eğitimi’ programları kapsamında hedeflerimiz var. Sınıf öğretmenlerinin eşliğinde Gerede Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğümüz tarafından belirlenen antrenörler tarafından beden eğitimi dersleri yürütülüyor. Uygulamadan genel olarak okul spor dalı eğitimi faaliyetlerinde öğretmen, öğrenci ve velilerin memnun olduğunu, öğrencilerin spora olan ilgisinin arttığı ve spor dallarında uzman antrenörler tarafından eğitim verlmesinin öğrencilerin gelişimine olumlu yönde katkı sağladığı sonucuna varıyoruz” ifadelerine yer verdi.