Videoizlemek

Bolu'da bahçede yılan yakalandı Bolu'da bahçede yılan yakalandı

Ramazan Bayramı tatili dolayısıyla ziyaretçi yoğunluğunun yaşandığı Antalya'nın Merkez Konyaaltı ilçesinde bulunan ve Antalya Büyükşehir Belediyesine ait olan 605 rakımlı Tünektepe Teleferik ve Sosyal Tesisleri'nde yaşanan kaza büyük üzüntüye neden oldu. Tesiste henüz belirlenemeyen bir nedenle direklerden biri devrilerek, parçalanan kabinde bulunan 8 kişi kayalık alana düştü.Olayın hemen ardından çevredekilerin ihbarı üzerine bölgeye itfaiye, polis, sağlık ve kurtarma ekipleri sevk edildi. Ekipler, kısa sürede olay yerine ulaşarak yaralıları tespit etti. Yapılan incelemelerde, kazada 1 kişinin hayatını kaybettiği, 2'si çocuk 7 kişinin de yaralandığı belirlendi.Ekipler seferber oldu

Kurtarma ekipleri, yaralıların tahliyesi için çalışmalara hemen başladı. Ayrıca, kazanın ardından teleferik sisteminin durması sonucu havadaki kabinlerde mahsur kalan çok sayıda kişi olduğu öğrenildi. Bu kişilerin güvenli bir şekilde aşağı indirilmesi için de ekipler tarafından çalışma yapıldığı bildirildi.

Olayın ardından patlama sesi duyuldu

Kalkış noktasına yakın bölgedeki kabinlerden inen vatandaşlar, yaşadıkları korku dolu anları paylaşırken, bir vatandaş patlama sesi duyduklarını ve teleferiğin şiddetli şekilde sarsıldığını ifade etti.

Kaza sonrasında yaralıların durumu hakkında net bilgi verilmezken, sağlık ekiplerinin olay yerinde müdahaleye devam ettiği öğrenildi.

Kimlikleri belli oldu

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde bulunan Sarısu-Tünektepe teleferik hattında meydana gelen feci kazada, yüksekten düşenlerin kimlikleri tespit edildi. Olay sonucu yaşamını yitiren kişinin Memiş Gümüş (54) olduğu belirlenirken, yaralanan 7 kişinin isimleri ise şu şekilde: Özlem Şahin, Kaan Akgün, Fatih Gümüş, Keziban Çapar Gümüş, Lütfullah Kerim Gümüş, Herdem Eyüpoğlu ve Akmaral Abdyldaeva.

Haber Merkezi