Antalya sahillerindeki ilk ceset 17 Ocak’ta Manavgat ilçesinde Çenger Mahallesi'nde bulundu. Sahildeki başı ve bir kolu olmayan ceset bölgedeki 5 yıldızlı bir otelin çalışanları tarafından fark edildi. Kimliği ve cinsiyeti belirlenemeyen ceset, incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

‘Kafayı vuracağım’ diyerek tehdit ettiği polise tekme attı: O anlar kamerada ‘Kafayı vuracağım’ diyerek tehdit ettiği polise tekme attı: O anlar kamerada

Bu cesetten bir gün sonra 18 Ocak’ta ise Alanya ilçesinde sahilde 9-10 yaşlarındaki kıza ait olduğu değerlendirilen belden yukarısı olmayan çocuk cesedi bulundu. Konaklı Mahallesi'ndeki sahilde jandarma ve sahil güvenlik ekiplerinin yaptıkları kontrolün ardından ceset Sahil Güvenlik Bot Komutanlığı tarafından, Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

BUGÜN DE SERİK'TE BİR CESET BULUNDU

Sahilde bulunan son cesede ise bugün Serik İlçesi sahilinde rastlandı. Cesedin kentte 12 gün önce kaybolan Merve Şevval Elmas'a (18) ait olma ihtimali üzerine, ailesinden DNA örneği alınmasına karar verildi.
Kadriye Turizm Merkezi'ndeki otelin sahilinde, çalışanlar, bir kişinin kıyıda hareketsiz yattığını fark etti. İhbarla sahile polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Ekiplerin, bir kadına ait olduğunu belirlediği cansız beden, savcının incelemesinin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu'na götürüldü. 

 SAHİLDE BULUNAN CESET SAYISI 5 OLDU...

ANTALYA'nın Manavgat ilçesi Çenger ve Denizkent mahallelerinde sahilde cinsiyeti belirlenemeyen 2 ceset bulundu. Çenger Mahallesi'ndeki sahilde yürüyenler saat 13.00 sıralarında ceset görüp jandarmaya haber verdi. İhbarla olay yerine jandarma, sahil güvenlik ve sağlık ekipleri sevk edildi. Üzerinde kimlik bulunmayan ve cinsiyeti belirlenemeyen ceset, incelemenin ardından Antalya Adli Tıp Kurumu'na götürüldü.

Çenger Mahallesi'ne yaklaşık 40 kilometre uzaklıktaki Denizkent Mahallesi sahilinde de saat 13.30 sıralarında ceset bulunduğu ihbarı yapıldı. Olay yerinde inceleme yapan ekipler, yine cinsiyeti belirlenemeyen ve üzerinden kimlik çıkmayan cesedi, Antalya Adli Tıp Kurumu'na götürdü.

Kentin Serik, Manavgat ve Alanya sahillerinde 73 kilometrelik mesafede 4 günde 5 ceset bulundu. Geçen çarşamba Manavgat'ın Çenger Mahallesi sahilinde başı, kolu olmayan ve cinsiyetin belirlenemeyen cesedin bulunmasının ardından aynı gün Alanya'nın Konaklı sahilinde belden yukarısı olmayan çocuk cesedi bulundu.

Bugün de Serik ilçesinin Kadriye Mahallesi'nde sahilde bulunan kadın cesedinin Antalya'da 12 gün önce kaybolan Merve Şevval Elmas'a (18) ait olma ihtimali üzerine, ailesinden DNA örneği alınacak.

Editör: Berfin MUTLU