Akaryakıta indirim geliyor! Motorin ve benzin 45 liraya yükselmişti: Tarife bu gece değişecek Akaryakıta indirim geliyor! Motorin ve benzin 45 liraya yükselmişti: Tarife bu gece değişecek

ABB Meclis toplantısında milli futbolcu Merih Demiral'ın isminin bir parka verilmesi teklifi görüşüldü. MHP Grup Başkanvekili Yunus Emre Yıldırım, UEFA’nın verdiği skandal karara karşılık Demiral’ın ismini ölümsüzleştirmek istediklerini kaydetti.

Büyükşehir Belediye Meclisi Birinci Başkanvekili Ertan Işık başkanlığında düzenlenen toplantıda, MHP Grup Başkanvekili Yunus Emre Yıldırım tarafından sunulan önerge, oy birliği ile gündeme alındı ve İsimlendirme Komisyonu'na havale edildi.

HEYKELİ DİKİLECEK

Yıldırım, yaptığı konuşmada, "Merih Demiral'ın isminin verileceği bir park yapılması ve parkın içine yapmış olduğu gol sevincini yansıtan bir bozkurt heykeli yapılması, bu işaretin ırkçılık değil, Türk milletinin sembolü olduğunu bütün dünyaya göstermek adına en iyi cevap olacağı düşüncesindeyiz. Bu anlamda yapılacak parka, Bozkurt Yürek Merih Demiral adının verilmesi hususundaki önergemizin Meclis gündemine alınmasını, gereğinin yapılmasını arz ederim" ifadelerini kullandı.

Önergenin kabul edilmesi halinde Merih Demiral'ın ismi Ankara'daki bir parkta ölümsüzleştirilecek.

Kaynak: Haber Merkezi