BAİBÜ Anadolu Mektebi Kültür ve Edebiyat Topluluğu’nun düzenlediği panele; Tarım ve Köy İşleri eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Genel Sekreter İhsan Ağcan, Uluslararası Öğrenci Koordinatörü Prof. Dr. İbrahim Kürtül, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Panelin açılış konuşmasını Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz yaptı. Gündüz, özetle “Anadolu Mektebi okumaları programında bugün, Üniversitemizin Anadolu Mektebi Topluluğu tarafından düzenlenen Yahya Kemal Beyatlı’nın fikir ve kültür haritamızdaki yeri, analitik açıdan değerlendirilecek. Sayın Bakanımızın başlatmış olduğu Anadolu Mektebi, fikir insanlarının yetişebileceği tohumları atması açısından çok önemli.” diye konuştu.

“Türkiye’nin Yüzyıllık Birkimi Yahya Kemal Beyatlı” programında Anadolu Mektebi ile BAİBÜ öğrencileri Panel Başkanı Behiye Ünalan “Yahya Kemal’de Din Duygusunun Gelişimi”, Hayriye Kaya “Yahya Kemal’in Edebi Hayatında Türkçe’nin Yeri ve Önemi”, Esra Bütünarslan “Yahya Kemal’in Yaşam Serüveninin Kalemine Etkisi” ve Asuman Yıldırımçakar “Yahya Kemal’in Siyasi Görüşü ve Duruşu” konulu sunum yaptılar.

ÖĞRENCİLERE BÖCEKLERLE EKOLOJİ EĞİTİMİ ÖĞRENCİLERE BÖCEKLERLE EKOLOJİ EĞİTİMİ

Doç. Dr. Ertuğrul Karakuş, öğrencilerin sunumlarını değerlendirdi. Prof. Dr. Sami Güçlü ise Anadolu Mektebi hakkında katılımcılara bilgi verdi. Panel, öğrencilere katılım belgelerinin verilmesi ve toplu fotoğraf çekiminin ardından sona erdi.

HABER:Gülsevim AYDIN