GLS Grup Aladağspor'dan yapılan açıklama şöyle; “09 Nisan 2023 Pazar günü Karaçayırda Geredespor ile oynadığımız Akay Kardeşler Bolu 1. Amatör Küme Play-Off karşılaşması güzel bir ortamda başlamış olup üzücü olaylar nedeniyle son bulmuştur. Gerede halkına mal edilemeyecek olayların başlangıç fitilini beraberlik golünün ardından sahada futbolcular arasında geçen olayları idare edemeyen hakemler ateşlerken, Geredespor yedek kulübesinin dahil olması ve sahaya giren rakip takım taraftarları da olayların büyümesine sebep olmuştur.

Play-Off müsabakalarında Geredespor’un 7 maçının 4’ünde orta hakem olarak atanan ve verdiği şaibeli kararlar ile dikkat çeken Can Durgut’un bu karşılaşmaya atanmasına İl Hakem Kurulu’na itiraz etmemize rağmen başka hakem bulamadıkları için zorunlu olarak atadıklarını ifade etmişlerdir. Bununla birlikte karşılaşmanın beraberlik golü sonrası maçın bitiş düdüğü çalmadan saha olaylarının gelişmesi, sahada futbolcular dışında da başka unsurların (polis, yedek futbolcular, teknik heyet) olmasına rağmen hakemin korkarak karşılaşmayı bitirdiği ve kalan süreyi oynatmadığı maçın kayıtlarında mevcuttur.

Maça gelerek desteğini esirgemeyen büyük taraftarımıza, terinin son damlasına kadar sahada mücadele eden futbolcu kardeşlerimize ve teknik heyetimize teşekkür eder, yaşanan olaylardan dolayı da büyük üzüntü duyduğumuzu belirterek konunun takipçisi olacağımızı tüm Bolu kamuoyuna saygıyla duyururuz” ifadelerine yer verildi.

BAŞKAN ABAK GÜVEN TAZELEDİ BAŞKAN ABAK GÜVEN TAZELEDİ

HABER: İlhan DURAK