HABER: FARUK ÇİDEM

Milletvekili kesin sonuçları bugün Resmi Gazete'de yayımlanacak Milletvekili kesin sonuçları bugün Resmi Gazete'de yayımlanacak

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 14 Mayıs seçim çalışmaları kapsamında miting için Bolu’ya geldi. Akşener, Kent meydanında binlerce partili tarafından sloganlar eşliğinde karşılandı.

Miting alanında vatandaşlara seslenen Akşener, “Ben sizin helal oylarınızla başbakan olmak istiyorum. Pazarlıklarla olmak istemiyorum. Siz eğer beni başbakanlığa layık görüyorsanız oy vereceksiniz. İyi Parti'ye oy vereceksiniz. Ve bu ucube sistemin değişmesini istiyorsanız, Türkiye'nin yeniden nefes almasını istiyorsanız da 13’üncü Cumhurbaşkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu'na oy vereceksiniz. Ve bu ülke feraha çıkacak. Şimdi bakın. Bir sürü şey anlattım. Bana pek çok şey söylendi. Allah'ıma şükür hırsız diyemediler” dedi.

HELAL OYLARINIZI İSTİYORUM

Meral Akşener, “Sayın Kılıçdaroğlu'na da pek çok şey söylendi. Ama ona da hırsız diyemediler. Dolayısıyla bütün iftiralara rağmen, bütün linçlere rağmen, bütün hakaretlere rağmen biz ayakta kaldık. Niye ayakta kaldık? Harama el uzatmadığımız için. Niye ayakta kaldık? Size inandığımız için. Onun için harama inanan, helale inanan, kul hakkına inanan bir insan olarak ve insanlar olarak sizlerin helal oylarınızla seçilmek istiyorum. Sizlerin oylarınızla başbakan olmak istiyorum. Ve aynı dürüstlüğe sahip gerçekten hiçbir harama el uzatmamış, dürüst, namuslu, sakin, sinirlenmeyen ikide bir atarlanmayan, giderlenmeyen Sayın Kılıçdaroğlu'na da oy istiyorum” ifadelerini kullandı.