Karabük Üniversitesi Makine Mühendisliği hazırlık sınıfı öğrencisi olan Gabon uyruklu Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'dan belirli bir süre haber alınamamasının ardından erkek kardeşi Orphe Moise, durumu yetkililere bildirdi.

Daha sonra geçtiğimiz günlerde Karabük Yeşilköy köyü yakınlarından geçen bir trenin makinisti, Filyos Çayı'nda hareketsiz haldeki kişiyi fark edip ihbarda bulundu. Olay yerine polis, sağlık ve AFAD ekipleri sevk edildi. Çayda bulunan cesedin, 3 ay önce Türkiye'ye gelen Dinabongho'ya ait olduğu belirlendi.

SUDA BOĞULMUŞ

Karabük'te aynı mevkide meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi yaralandı Karabük'te aynı mevkide meydana gelen trafik kazalarında 3 kişi yaralandı

Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yapılan otopsinin ön raporunu açıklayan Cumhuriyet Başsavcılığı, Dinabongho'nun bedeninde cinsel istismar ve herhangi bir kesici, delici alet ile ateşli silah yarasına rastlanılmadığını, ölümünün suda boğularak meydana geldiğini ifade etti.

SES KAYDI SONRASI ORTALIK KARIŞTI!

17 yaşındaki Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'nın olduğu iddia edilen ses kaydının Gabon'daki  sosyal medyada hesaplarında dolaşmasının ardından ortam gerginleşti. Yaşanan ölümün şüpheli olduğunu belirten 17 yaşındaki genç kızın yakınları Gabonlu genç kız için adalet pankartları açtı.

SAKARYA'YA GİTMEK İÇİN YALVARDI!

İddialara göre sosyal medyada 17 yaşındaki Jeannah Danys Dinabongho Ibouanga'nın ses kaydı olarak dolaşan videolarda  Karabük’te çok ırkçılık olduğunu, Sakarya’da bu tarz hiç olayların yaşanmadığını söyleniyor. Fransızca olarak annesine seslendiği iddia edilen ses kaydında  Karabük Üniversitesinden kaydını Sakarya üniversitesine cüzi bir miktar karşılığında geçirebileceğini annesine söylüyor. Sakarya Üniversitesi'ne gitmek için annesinden yalvararak izin isteyen Gabonlu genç kızın sözleri geniş yankı buldu.

JANDARMA KAMERALARI İNCELEME ALDI!

Jandarma ekipleri ise soruşturma kapsamında Karabük'teki tüm güvenlik kameralarını incelemeye aldı. Kamera görüntüleriyle, kızın ormana nasıl gittiği, çaya düştüyse hangi noktadan düştüğü belirlenmeye çalışıyor. Dinabongho'nun üzerindeki kıyafetler ve vücudundan alınan örnekler detaylı araştırma için kriminal incelemeye alındı. Ekipler cinayet de dahil tüm ihtimallerin üzerinde dururken, çalışmalarını da sürdürüyor. AA