Gerede’de bulunan misafirler ilk defa gördükleri Esentepe ile tanışarak, gönüllerince eğlence yaşadılar. Gençlik Merkezi, Geredeli İshakbey Yurt Müdürlüğü ve İlçe Jandarma Komutanlığı yetkililerince düzenlenen eğlence programı ile afet bölgesinden ilçemize gelen çocuklar unutulmadı.

LİSELİ KAVGASINDA KAN AKTI LİSELİ KAVGASINDA KAN AKTI

Afetin acılarını bir nebze olsun unutturmak amacıyla düzenlenen eğlence programında kurum amirleri, çocuklarla birlikte bidon kayağı yaparak onlara eşlik ettiler.

Geredeli İshakbey Yurt Müdürü Gürol Altun yaptığı açıklamasında çocukların memnuniyetlerinden dolayı çok mutlu olduklarını belirterek şu ifadelere yer verdi: “Belki geçirmiş oldukları afetin acılarını bir nebze olsun unutturabiliriz diye, belki birkaç saat de olsa o derin düşüncelerinden uzaklaştırabiliriz diye tabakhane bidonlarımızı da alıp çıktık karların üzerine. O miniklerin gözlerindeki parıltı çok kıymetliydi bizim için, anne babalarının mutlulukları da öyle. Misafirlerimizin taşınması için araç tahsis eden Belediye Başkanlığımıza, yine araç takviyesi yapan İlçe Jandarma Komutanlığımıza, çocukların eğlencesine ortak olan Jandarma personelimize, katkılarından dolayı Gençlik Merkezi Müdürümüz Elif kardeşimize ve personeline, manevi danışmanımız Fatih hocamıza teşekkür ediyorum. Rabbimiz bu milletin evlatlarını hep güldürsün, afetlerinden felaketlerinden korusun” sözlerine yer verdi.