Özel Haber: Havva AKÇA- Berfin MUTLU

Bolu'da alkollü sürücü ortalığı birbirine kattı Bolu'da alkollü sürücü ortalığı birbirine kattı

Bolu’da memesinde dev bir tümörle sokakta hayatını sürdüren Terrier Mix ırkı köpek, Belediyenin Veteriner İşleri Müdürlüğü’nde yapılan kısırlaştırma işlemi sonucunda tümörünün fark edilmesiyle yeniden sağlığına kavuştu. Sosyal medya üzerinden köpeği gören genç bir kadın tedavi olan Terrier Mix ırkı köpeğe yuva oldu. 

ŞANSLI İLE BİRBİRİMİZE YOLDAŞ OLDUK”

Bolu Takip Gazetesine özel açıklamalarda bulunan Ayşe Yaman isimli genç hayvansever, ‘Şanslı’ isimli köpeği sahiplenme hikayesini anlattı. Sahiplendiği Terrier Mix ırkı köpeğin ismi köpeğin adı gibi şanslı olduğunu vurgulayan Ayşe Yaman, “Benim daha önce bir köpeğim vardı. Köpeğim rahatsızlandığında hastaneye yetişemedim ve köpeğimi kaybettim. Sosyal medya üzerinde dolaşırken ‘Şanslı’nın haberine denk geldim. Haberi gördüğümde bu köpeği ben sahiplenmeliyim dedim. Şanslı’yı bütün komşularım, gelip geçenler seviyor. Çok uysal ve sakin bir köpek. Yaraları henüz iyileşmedi. Yürümekte zorlanıyor. ‘Şanslı’ ile birbirimize yoldaş olduk. İyi ki karşıma çıkmış” şeklinde konuştu.


“HERKES SOKAKTAN HAYVAN SAHİPLENMELİ!”
Yaman, herkesin sokaktan bir hayvan sahiplenmesi gerektiğini vurgulayarak, “Sokak hayvanları ile ilgili bu kadar kötü durumlar yaşanırken herkese sokaktan bir hayvan sahiplenmesini tavsiye ediyorum. Eğer biz onları sahiplenirsek böylelikle sokak hayvanı problemi diye bir durum ortaya çıkmaz” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Havva Akça