Uzman Klinik Psikolog Aybige Üstüner, seçim sürecinin sağlık üzerindeki etkileri konusunda uyarılarda bulundu. Seçim heyecanının sağlık açısından tehdit oluşturabileceğini vurgulayan Üstüner, belirsizlik duygusunun kişilerin ruh halini etkilediğini ve bu süreçte birçok duygunun aynı anda hissedilebileceğini belirtti.

Özellikle belirsizlikten kaynaklanan kaygı ve stresin insanların duygusal dengesini bozabileceğine dikkat çeken Üstüner, "Oy vereceği adayın kazanamaması durumunda yaşanan panik ve tahammülsüzlük hissi ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir" dedi.
SAKİNLİK TAVSİYESİ
Üstüner, "Büyük şehirlerin adayları herkes tarafından daha çok biliniyor ve üstlerinde daha fazla sorumluluk hissediyor olabilirler. Ancak sonuçta bir seçim olduğunu ve siyasetin ömrünün hayat boyu devam edeceğini kabul etmek gerekiyor" şeklinde konuşuyor.

Seçim sürecinin sadece bir kaybeden ve bir kazananla sonuçlanacağını ancak adayların sonrasındaki süreçte neler yapabileceklerini düşünmelerinin daha faydalı olacağını vurgulayan Üstüner, seçmenler ve adaylar için duygusal dengenin korunmasının önemine işaret etti. Seçim döneminde vatandaşların sağlık problemleri yaşayabileceğine dikkat çeken Üstüner, sürecin sakin ve dengeli bir şekilde geçirilmesinin önemine vurgu yaptı.

Aydınlatma lambası alev alev yandı Aydınlatma lambası alev alev yandı

-haber merkezi-

Editör: Mehmet Ali Atalay