Engin Polat'ın annesi Şükran Polat: Size oy veren ellerimiz kırılaydı Engin Polat'ın annesi Şükran Polat: Size oy veren ellerimiz kırılaydı

Boluspor ile Adanaspor 1971-1972 sezonundan bu yana tam 64 maçta karşı karşıya geldiler. Adana'da oynanan ilk maçı Boluspor deplasmanda 1-0 kazanarak tarihi bir rekabet başladı. Spor14'ün araştırmasına göre Adana ekibi Türkiye liglerinde 64 maçla en çok Boluspor ile karşılaştı. Altay'dan sonra tarihinde en çok yenilgiyi Boluspor'dan aldı. Boluspor il Adanaspor arasında oynanan 64 maçın 31'ini Boluspor kazanırken, turuncu beyazlılar Boluspor'u sadece 15 maçta mağlup edebildi. 18 maçta ise eşitlik bozulmadı.

Adana'da da Boluspor üstün

Adana ekibinin ev sahibi olduğu maçlarda da Boluspor'un rakibine üstünlüğü var. Adanaspor'un 30 kez ev sahipliği 30 maçta Boluspor 11 kez, Adanaspor 9 kez kazandı. 10 mücadele eşitlikle sona erdi.

90 gol Boluspor, 59 gol Adanaspor İki takımın oynadığı 64 maçta Boluspor Adana filelerini 90 kez havalandırırken, turuncu beyazlılar ekibimize karşı 59 kez gol sevinci yaşadı. Boluspor lig tarihinde en çok Adanaspor filelerini havalandırdı. Kırmızı beyazlıların Adana'dan sonra 72 golle en çok gol attığı 2. takım ise Samsunspor olmuştu.

Editör: Berfin MUTLU