11 Kasım 2022-7 Mayıs 2023 tarihleri arasında 12 atölye olarak düzenlenen 6. Köroğlu Yazarlık Mektebi; şiirde AdemKarafilik, öykü – romanda Zeynep Sati Yalçın, deneme-portrede Fahri Tuna ve kısa filmde Fatih Peker tarafından verilen derslerle Ziraat Bankası’nın destekleriyle gerçekleştirildi.

Köroğlu Yazarlık Mektebi Bolu’nun önemli tarihi mekanıGülezler Konağında son dersleri ardından düzenlenen değerlendirme toplantısı ve veda çayına Rektör Prof. Dr. Mustafa Alişarlı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Samettin Gündüz, Genel Sekreter İhsan Ağcan ve İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Bilal Gökkır ve Öğr. Gör Hayrettin Özden katıldı.

Köroğlu Yazarlık Mektebi hakkında eğitmenler ve öğrencilerin değerlendirmelerini tek tek dinleyen Rektör Alişarlı, ülkemizin dört bir yanından yüksek öğrenimlerini tamamlamak üzere Üniversitemize gelen değerli öğrencilerimize böylesine özel bir etkinlikle kültür sanat gelişimlerine katkı vermekten dolayı mutlu olduklarını söyledi. Alişarlı; “Bilgi birikimleri ve deneyimlerini usta-çırak ilişkisi etrafında öğrencilerimize aktaran başta değerli yazar ve eğitimci Fahri Tuna olmak üzere AdemKarafilik, Zeynep Sati Yalçın ve Fatih Peker’e teşekkür ediyorum. 6 yıldır yüzlerce öğrenciye ulaştık. Şimdi bu öğrencilerimizin bir çoğunun ülkemizin kültür, sanat, edebiyat ortamlarında eserler verdiğini duyuyoruz. Bu manada hedefimize ulaşmış bulunuyoruz. Ayrıca mektebimizi baştan beridir destekleyen Ziraat Bankası’na teşekkür ediyorum” dedi. Rektör Alişarlı Köroğlu Yazarlık Mektebi’ni önümüzdeki dönemde devam ettireceklerini ifade etti.

6. Köroğlu Yazarlık Mektebi atölyelerinde eğitim gören öğrencilerin çalışmalarının yer alacağı bir kitap basılacak. Köroğlu Yazarlık Mektebi’nin kapanış töreni ve sertifika takdimleri 7. Köroğlu Yazarlık Mektebi’nin açılış töreni ile birlikte yapılacak.

BOLU'DA SAHİPSİZ KÖPEKLERİN ETKİ ALANI ÇİPLİ TAKİP SİSTEMİYLE BELİRLENİYOR BOLU'DA SAHİPSİZ KÖPEKLERİN ETKİ ALANI ÇİPLİ TAKİP SİSTEMİYLE BELİRLENİYOR

HABER: Havva AKÇA