BBP’Lİ YALÇIN: MAHALLELİNİN SABRI GİDEREK TÜKENMEKTEDİR! BBP’Lİ YALÇIN: MAHALLELİNİN SABRI GİDEREK TÜKENMEKTEDİR!

HABER MERKEZİ

Gerede Belediye Başkanlığı Kitirler Mahallesi 66 ada 37 parsel üzerine kat karşılığı otel ve işyeri binası yapmak için kolları sıvadı. Mülkiyeti Gerede Belediyesine ait, Kitirler Mahallesi 66 ada 37 parsel numarasıyla kayıtlı 1.677,98 metrekare arsa üzerine, toplam inşaat alanı 6873,90 metrekare olan, otel ve işyeri binası yapımı için kapalı teklif usulü ile kat karşılığı ihaleye çıkıyor.

Otelin içerisinde 48 odası normal, 8 odası süit olmak üzere otelde 54 oda, 120 yatak, 100 kişilik çok amaçlı salon, 140 kişilik restourant, 20 kişilik toplantı odası ve 260 metrekare lobiden oluşacak. Yapım sonrası Gerede Belediyesi alttaki dükkanları kendi mülkiyetine alacak. Kodlu olduğu düşünülen arazi için, bina yapımında fore kazık kullanım şartı da yer aldı.

İhale Gerede Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda 24 Ağustos 2023 Perşembe günü saat 14.30’da gerçekleştirilecek. İhalede tahmin edilen bedel on dört milyon altı yüz yirmi beş bin Türk lirası olurken, geçici teminat miktarı ise dört yüz otuz sekiz bin yedi yüz elli Türk lirası olarak belirlendi. Yapım sonrası şehrin ortasında hoş bir süliet oluşması amaçlanıyor.