Mudurnu’nun Musalla Mahallesi’nde bulunan tarihi Asil Bey Camii, yıllar içerisinde tavan ve taban kısmından aldığı hasarlardan dolayı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından restorasyona alınıyor. 1600 yılında inşa edilen ve 2008 yılında da restorasyon yapılan camii çalışmalar nedeniyle 3 ay ibadete kapalı olacak.

Musalla Mahallesi Muhtarlığı’nın başlattığı dilekçe toplama işlemlerin ardından Mudurnu Kaykamlığı’na başvuruda bulunan Mahalle Muhtarı Metin Şenol, “Gelen şikayetler üzerine Mudurnu Müftülüğü’müze ve Mudurnu Kaymakamlığı’mıza taleplerimizi ilettik. Daha sonra Vakıflar Genel Müdürlüğü yaptığı incelemelerin ardından 3 ay içerisinde restorasyonu tamamlamak üzere çalışmalarına başladı.” dedi.

Mimari yapısının korunması ve eksikliklerin giderilmesi için hassasiyetle çalışmaların süreceği restorasyon çalışması öncesi camide son Cuma namazı kılındı.

MHP'li Yönter'den Özgür Özel'e: 'Seni şapşik, seninle çok eğleneceğiz...' MHP'li Yönter'den Özgür Özel'e: 'Seni şapşik, seninle çok eğleneceğiz...'

Namaz sonrası caminin içerisinde bulunan eşyalar bahçedeki bölmeye taşınarak boşaltıldı. Mudurnu’nunsesi

Kaynak: MUDURNUNUN SESİ