Bolu İl Müdürlüğüne bağlı Gölköy Su Ürünleri Üretim Tesisinde 2023 yılı balıklandırma programı kapsamında 5 milyon adet yavru pullu sazan balığı hedefi doğrultusunda yetiştirdikleri yavruların ilk hasadı gerçekleştirildi.Konu hakkında İl Müdürü İzzet Murat açıklamalarda bulundu. İzzet Murat, yaptığı açıklamada; “Üretim istasyonumuzda amatör avcılığın yaygınlaşması ve balık rezervlerimizin artmasını sağlamak, vatandaşlarımızın protein çeşitliliğini sağlamak ve en önemlisi su kaynaklarımızdaki hayatın sürdürülebilirliğini sağlamak adına çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

BOLU DAĞI GEÇİŞİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÇALIŞMASI YAPILDI  BOLU DAĞI GEÇİŞİNDE ÇEVRE TEMİZLİĞİ ÇALIŞMASI YAPILDI 

2023 hedeflerimiz doğrultusunda 5 milyon yavru sazan balığını belirli bir olgunluğa kadar burada büyütüyoruz. Doğaya, göletlere salınma olgunluğuna geldiğinde ilimiz ve çevre illerimizin ihtiyaçları doğrultusunda; dere, gölet, barajlara salınmak üzere il müdürlüklerine balıkları teslim ediyoruz. Yani ilimizdeki ve çevre illerin balıklandırılması için doğaya salmış oluyoruz.

Bu bağlamda üretilen yaklaşık 1 Milyon yavru sazanımız Ankara İl Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkililerine teslim edilmiştir. Üretim sezonumuzun ilimiz ve ülkemiz adına bereketli geçmesi temennilerimle emeği geçenlere teşekkür ediyorum" dedi.