Anlık altın fiyatları ekonomiyi yakından takip edenlerin merkezinde yer alıyor. Altın haftalarda tüm zamanların rekorunu kırma yolunda ilerliyor. Altın fiyatları son üç ayın en yüksek seviyesine çıkarken, Orta Doğu'da yaşanan çatışmalar ve ABD Merkez Bankası (Fed) faiz artırım sürecinin sonlanacağına dair beklentilerin talebi artırmasıyla, ard arda ikinci haftayı da değer kazanarak tamamlamaya hazırlanıyor.

20 EKİM 2023 GÜNCEL ALTIN FİYATLARI

Gram Altın Ne Kadar?
Altının spot piyasadaki ons fiyatı bin 977 dolar seviyesinde işlem görüyor. 20 Ekim 2023 tarihi itibariyle bugün gram altın, güncel olarak 1.780 liradan işlem görmektedir.

Mercedes bu otomobilleri sadece Türkiye'ye özel satacak! Fiyatlar açıklandı! Mercedes bu otomobilleri sadece Türkiye'ye özel satacak! Fiyatlar açıklandı!

Çeyrek Altın Ne Kadar?
Çeyrek altın için güncel alış fiyatı 2.992 lira olarak belirlenirken, satış fiyatı 3.032 TL'dir.

Yarım Altın Ne Kadar?
Yarım altın fiyatları da yatırımcıların yakın takibinde. Bugünün alış fiyatı 6.000 lira, satış fiyatı ise 6.063 lira olarak belirlenmiştir.

Cumhuriyet Altını Ne Kadar?
Cumhuriyet altını, 11 bin lira eşiğini aşarak 11 bin 971 lira alış fiyatıyla işlem görmektedir. Satış fiyatı ise 12 bin 082 lira olarak kaydedilmiştir.