MHP HEYETİ ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR MHP HEYETİ ESNAF ZİYARETLERİNE DEVAM EDİYOR

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu 2. Sıra milletvekili adayı Burak Cop, tarihi seçimlere sayılı günler kala önemli açıklamalarda bulundu. Cop, AK Parti ile aralarındaki farkı kapattıklarını ve az farkla öne geçtiklerini belirtti.

CHP’nin 2 vekil çıkaracağını söleyen Burak Cop, “Elimize gelen son araştırma sonuçlarına göre AK Parti ile makası kapatıp az farkla öne geçmiş bulunmaktayız. Bize gelen veriler 0,7 puan önde olduğumuzu gösteriyor. Siz bunu yüzde 1 olarak algılayın. Bolu’da şuanda CHP birinci partidir. Bunun altını çizmek istiyorum. Bu bizim beklediğimiz bir şeydi. Seçim gününe kadar bu yüzde 1’lik farkın biraz daha açılmasını bekliyoruz. Koşullar lehimize. Arkamıza büyük bir rüzgar alıp iktidara yürümekteyiz. 2019 yılında Bolu’da il genel meclisi seçimlerinde AK Parti ile aramızda 15 puanlık fark vardı. Biz yüzde 30 oy aldık. AK Parti yüzde 45 almıştı. Aradan geçen 4 yılda köprülerin altından çok sular aktı. AK Parti’nin içinden DEVA Partisi çıktı. Gelecek Partisi çıktı. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da AK Parti çok ciddi oy kaybına uğradı. Bununla beraber biz CHP olarak oyumuzu çok artırdık. Şuanda Bolu’da CHP 2 milletvekili çıkarmaktadır. AK Parti 1 milletvekili kazanıyor. Cumhur İttifakı’na verilmeyecek oylar CHP’de toplanmazsa bu oyların dolaylı olarak AK Parti’ye yarayacağını vurgulamak istiyorum” dedi.

“YÜZDE 60’LA KILIÇDAROĞLU”

Muharrem İnce’nin cumhurbaşkanlığı adaylığından çekilmesini değerlendiren Cop, “Bu aşamada ve bu koşullarda olmamasını tercih ederdik. Bu şekilde olması üzücü. En baştan itibaren desteğini bizden esirgemeseydi çok daha güçlü bir şekilde iktidar yürüyüşümüze devam ederdik. İktidar yürüyüşümüze katkıda bulunurdu, rüzgar katardı, bize güç katardı. Bu şekilde gelişti olaylar. Şunu belirtmek isterim ki Sayın Muharrem İnce Cumhuriyet Halk Partisinin yetiştirdiği değerli bir siyasetçi. Yollarımızın ayrılmış olması onun değerine bir halel getirmez. Bugüne kadar Cumhuriyet Halk Partisi Muharrem İnce’ye çok şey kattı. Muharrem İnce de Cumhuriyet Halk Partisine çok şey kattı. Bu beraberliğin, bu birliğin en başta sağlanmasını seçmenimiz de çok arzu ediyordu. Türkiye’deki o milyonlarca değişim isteyen seçmen zaten Muharrem İnce’nin bu Millet İttifakının iktidar yürüyüşünün bir parçası olmasını arzu ediyordu. Mevcut koşullar çerçevesinde gerçekleşti bu, sağlıklı bir çerçevede gerçekleşmediğini kabul etmemiz gerekiyor. Ne diyelim bu şekilde oldu. Tahminimi soracak olursanız ben ilk turda adayımız Sayın Kılıçdaroğlu’nun yüzde 55 civarı kazanmasını bekliyordum. Şimdi bu çekilme kararıyla beraber yüzde 60 civarında bir oyla ilk turda Sayın Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı seçilmesini bekliyorum” diye konuştu.

HABER:Bülent VELİOĞLU