HABER: FARUK ÇİDEM

Bolu’da, İYİ Parti’nin geçtiğimiz ay gerçekleştirilen merkez ilçe kongresinde güven tazeleyerek yeniden başkan seçilen Murat Güler ve yönetim kurulu üyeleri Bolu Takip Gazetesi’ni ziyaret etti. Güler, ziyaretinde özel açıklamalarda bulunarak yaklaşan 2023 genel seçimlerinde başarılı olabilmek için çalışmalara başladıklarını ve sahaya ineceklerini söyledi.

“AVANTAJIMIZ GÜÇLÜ YÖNETİM KURMAK OLDU”

Kongrenin coşkulu olduğunu ancak rakibiyle arasındaki oy farkının beklediğinden az olduğunu söyleyen Güler, “Kongremizi 26 Kasım’da gerçekleştik. 2 aday yarıştık. Diğer arkadaşımızda esnaf. Güzel bir ortamda gerçekleşti ama beklediğimiz gibi de olmadı. Daha başarılı bir sonuç bekliyorduk. Güzel olan tarafı katılım sayısı beklediğimizden de fazlaydı. Bizim buradaki avantajımız güçlü bir yönetim kurmak oldu. Yönetimimizi tanıttığımız için delege ne olduğunu da gördü. Perşembe günü yönetimimizle bir araya gelip görev dağılımı yapacağız. Daha sonra sahaya inip seçim için çalışmalara başlayacağız” dedi.

Ordu'da kar etkili oluyor Ordu'da kar etkili oluyor

“İL KONGRESİNDE DE BİRDEN FAZLA ADAY ÇIKABİLİR”

Güler, partisinin il kongresinde de birden fazla aday çıkabileceğini ifade ederek, “İl başkanı seçimi için net bir tarih yok ama en geç Ocak ayı sonu gibi düşünülüyor. Tabi son karar genel merkezin. Orada da muhtemelen birden fazla aday çıkacaktır. Coşkulu bir kongre olmasını bekliyoruz. Genel merkezden divan için milletvekillerimizden ya da genel başkan yardımcılarımızdan gelen biri olacaktır” diye konuştu.

“ADAY SAYISI 2 KATINA ÇIKAR”

2023 genel seçimlerinde aday adaylığı için başvuruların geçen seçimin en az 2 katı olacağını belirten Güler, “Önümüzde önemli bir genel seçim var. Tüm çalışmalarımızı bu yönde planlıyoruz. Partimizden milletvekili aday adayı olmayı düşünen bazı isimler şimdiden kamuoyunda kendilerini tanıtıyorlar. Geçtiğimiz seçimlerde partimizden aday adayı olmak için 8 başvuru vardı. Bu seçimlerde sayının geçen seçimlere göre en az 2 katı olmasını bekliyorum. Tabi ki temayül yoklaması yapılacak. Sandıktan çıkan isimleri genel merkeze göndereceğiz. Son karar genel başkanın olacak” ifadelerini kullandı.