STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

TÜM RENKLERİ GÖREBİLECEĞİNİZ YER…

Pelin Ukkaş

21 Eylül 2018

Çamlıkların arasına saklanmış, yeşilin her tonunu günün farklı saatlerine bölen, şehrimin güzel köşesi, nilüfer cenneti ‘Gölcük’. Şehrin koşturmasından kaçıp sakinliği, huzuru 20 dakikalık bir uzaklıkta bulabileceğimiz güzellik. Doğanın her rengini mevsim mevsim sakin sularının üzerine yansıtıyor ve biz şanslıyız ki böyle mutluluklara çok yakınız.

 

Her saat ayrı ışık efektleri ile renk değiştiren gölün ve tabiatın fotoğrafını çekmeğe doyulmuyor. Gölcük Gölü’ne Sonbaharda gelmek ve sabahın ilk ışıklarını yakalamak en güzeli.  Ama buranın her mevsim ayrı bir güzelliği var. Kışın eksileri gören şehrimizde, çamların ortasında buz kaplı soğuk bir güzellik sunuyor bize.

 

Gölün çevresinde bisiklet binip, golf arabalarıyla gezilerek doğanın içinde keyifli saatler geçirmeye imkan sağlanıyor. Her fotoğrafın arkasından bize gülümseyen Konak, Orman Bakanlığının misafirhanesi...

 

Dinlenecek, Bolu’nun değişken ruh haline uyumlu yerler eksik. Genelde yağışın hakim olduğu bu şehirde Gölcük’te kapalı yerlerimiz bulunmuyor. Dinlenip bir çay, kahve içilecek alternatifli yerler açılmalı.

 

Hafta sonları temiz havanın mangal kokularıyla kapanmasını önlenmesi gerekiyor, ateş yakmanın tabiatın ciğerlerine zarar vermesine sebep olmalıyız. Bana kalırsa kültürümüzün temelinde yatan ‘piknik’ anlayışını başka şekiller kullanmalıyız. Küçük piknik sepetlerimize güzel atıştırmalıklar sıkıştırıp bu güzel havanın tadını çıkarabiliriz. Zaten şehirde yeteri kadar boğuluyoruz, bırakalım doğa olduğu gibi koksun.

 

Nilüfer cenneti, temiz havanın en huzurlu yeri güzel gelişmelere gebe, Bolu’nun turizmde keşfedilmemiş güler yüzünü insanlarımıza sunmanın zamanı gelmiş olsa gerek artık.

Şimdi sıra bizde; Çevremize, insanlarımıza bu güzelliği anlatalım...

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama