STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

GÜZEL BİR BİRLİKTELİK İÇİN GELDİLER

Fatma Marmara

18 Aralık 2016

Beşiktaş’ta ki polislerimize yönelik saldırı ardından, Kayseri’de ki askerlerimize yöneldibu defa da gözlerini kan bürümüş teröristler. Milli beraberlik ve birlik içinde olmamız gereken günlerdeyiz, dün olduğu gibi bugünde.

İşte böyle bir birlik içinde, birliktelikle, güzel bir amaca yönelik organizasyonla Bolu’ya geldiler. Ankara, İstanbul, İzmir, Bursa, Balıkesir, Muğla, Aydın, Adana, Nevşehir, Mersin, Kocaeli, Tekirdağ, Eskişehir, Afyon illerinden, eşleri ve çocuklarıyla yola çıkıp,Bolu İzzet Baysal Otelcilik Turizm ve Meslek Lisesi Uygulama Oteli bahçesinde toplandılar, sabahın erken saatlerinden itibaren.

Bolu’da buluşan 47 araçlı bu konvoyda ki grubunamaçları, sosyal projelerini hayata geçirmekti. 500 üyeden oluşan, kendileri gibi diğer ülkelerde ki gruplarla da iletişimleri olan bu büyük Rover Türkiye ailesinden 130 kişi, Bolu’da yaşayan kimsesiz ve engelli çocuklarla dolu dolu bir günü birlikte yaşamak istediler.

Bolu Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezine kucakları hediyelerle dolu vaziyette girdiler. Onları gören çocukların yüzlerinde ki mutluluk ise hiç bir şeyle ölçülemezdi. Tekerlekli sandalyelerinde, oturdukları kanepelerde, sevinçlerini anlatan yüzlerindeki ifadeleri, el kol hareketleri, bende varım diye seslenişleri,bu çocukların, bu ilgi ve şefkate ne kadar ihtiyacı olduğunu bir kez daha göstermekteydi.

Biz Rover Türkiye Ailesi olarak buraya Kimsesiz ve engelli çocuklarımızla bir günü birlikte geçirmek, onlarla oyun oynamak ve ardından Abant’ta yine çocuklarımızla birlikte piknik yapmak için Türkiye’nin her bir köşesinden toplanıp geldik, demişti, Rover Türkiye Grup Yöneticisi Samet Öz.

Rover Ailesi olarak büyük bir aile olduklarını ve bu nedenle eşleri, çocukları ile birlikte geldikleri gibi bununla da kalmayacaklarını, yine bu tarz organizasyonları sürdüreceklerini de söylerken, önümüzdeki aylarda yaşlılarımızla birlikte olmayı planladıklarından da bahsetti Samet Bey. Üstelik bu onların ilk sosyal sorumluluk organizasyonları da değildi. Daha öncede Diyarbakır, Gaziantep gibi illerde ki köy okullarına yardımı kapsayan benzer sosyal sorumluluk projesi yapmışlardı. 

Gruptan bazıları, Bolu Semiha Şakir Spastik Çocuklar Bakım ve Rehabilitasyon Merkezinin içinde ki çocuklarla vakit geçirirlerken, diğerleri de merkezin bahçesinde tekerlekli sandalye kullanabilen çocuklarla kartopu oynayarak geçirdi zamanı.

Ardından Abant’a gidildi.Yine kimsesiz çocuklardan gelebilenlerile başlarında da Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü  Timuçin Eren Bey ve görevliler vardı. Mangallar yakıldı, birlikte piknik yapıldı, karlı Abant’ın güzel manzarası eşliğinde.

Sonuçta hepimiz, her zaman, her şeylere çok iyi uzanabiliyoruz ama kimsesiz ve engelli çocuklarımızın bir aileye ihtiyaçları var. Biz aslında buraya gelerek hem onlarla bir şeyleri paylaşmak hem de o çocukların kaldığı yerleri görmek istedik. Yoksa biz, o çocuklara uzaktan maddi yardım yapmak istesek, oradan bir hesap numarası ister ve gönderirdik diye belirten Rover Türkiye Grup YönetimindenErdinç Kartal Bey’in dedikleri bu durumu çok güzel özetliyordu.

Birlikte bir şeyler yapmak, birlikte paylaşmak, birlikte olmak ise günün en güzel görseliydi.

Sevgi ve saygılarımla…

Fatma Marmara

 

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama