HABER: FARUK ÇİDEM

ORTAOKULLAR ARASI AKIL VE ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI ORTAOKULLAR ARASI AKIL VE ZEKA OYUNLARI YARIŞMASI

Bolu’nun hayırsever iş insanı ve kurduğu vakıf aracılığıyla kazandırdığı eserlerle kentin dokusunda iz bırakan İzzet Baysal ölümünün 23’üncü yılında Abant İzzet Baysal Üniversitesi kampüsü içerisinde bulunan Anıt Mezar’da dualarla anıldı. Anmaya İzzet Baysal Vakfı Başkanı Ahmet Baysal, Bolu Valisi Erkan Kılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, Emniyet Müdürü Sadettin Aksoy, İl Jandarma Alay Komutanı Haluk Saygılı, üniversite öğrencileri ve vatandaşlar katıldı.

“KENDİSİNİ HER ZAMAN ŞÜKRANLA ANACAĞIZ”

Anma töreninde konuşan Vali Erkan Kılıç, “Ülkemize ve Bolu’muza çok büyük hizmetleri oldu. Buradaki eğitim, kültür, sağlık ve sanatta ilerleme varsa onun ve vakfının eli var. Çoğu ilimizde böyle hayırsever birini bulmak kolay değil. Onun bırakmış olduğu yardımseverlik ve dayanışmanın en güzel örneğini yaşadığımız afette çok iyi gördük. Bolu çok büyük bir il değil ama depremden sonra İzzet amcamızın hayırseverlik duygusunun Bolululara nasıl sirayet ettiğini görmekten de büyük mutluluk duydum. Herkes seferber oldu. Bunun altında İzzet Baysal’ın yardımlaşma duygusu ve ilimize vermiş olduğu ruh ve kültürü görmüş oldum. Kendisini her zaman şükranla anacağız. İnşallah bu vakıfla beraber önümüzdeki yıllarda yine güven ve huzur içerisinde birbirimize sıkı sarılarak dayanışma içerisinde ülkemizi Atatürk’ün belirtmiş olduğu muasır medeniyetler seviyesine çıkartmaya söz verdik. Bu uğurda hepimiz devam edeceğiz” dedi.

“DERNEK KURMAK İSTEYEN İZZET BAYSAL VAKFINA DANIŞSIN”

Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Rasim Özdemir, “İzzet Baysal babamız bize çok büyük bir şey emanet etti, o da vakıf. Deprem felaketiyle birlikte gördük ki ülkemizde kurulan bütün vakıflar ve dernekler tartışma konusu oluşturdu. İnsan ve toplum yararına dernek kurmak ve bu derneği sonsuza kadar yaşatmak isteyenler gelsinler İzzet Baysal Vakfı’na ve mütevelli heyetine danışsınlar. Vakıf nasıl kurulur, nasıl yönetilir” diye konuştu.