2023 milletvekili seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında baraj sorunu olmadan gireceği için Bolu’dan da milletvekili çıkarma hedefi koyan Büyük Birlik Partisi’nde iki isim daha milletvekili aday adayı oldu.

Daha önceden partinin 2019’da Gerede Belediye Başkan Adayı olan ve aldığı yüksek oyla dikkat çeken Doç. Dr. Emin Serin ve Bolulu iş insanı Yaşar İmamoğlu’nun aday adaylığını açıkladığı Büyük Birlik Partisi’nde, Göynük esnaflarından Kübra Yılmaz ile Bolu’da inşaat ve emlak sektöründe faaliyet gösteren İnşaat Teknikeri Erol Çiftci de Bolu Milletvekili Aday Adayı oldu.

Büyük Birlik Partisi Genel Merkezi’ne giderek aday adaylığı başvurusunu yapan Kübra Yılmaz’a BBP Bolu İl Başkanı Ümit Demir ve Göynük İlçe Başkanı Ali Yılmaz eşlik etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan BBP Bolu Milletvekili Aday Adayı Kübra Yılmaz, “28. Dönem Milletvekilliği Genel Seçimlerinde ben de varım diyerek Bolu Milletvekili aday adaylığı başvurumu BBP Genel Merkezimize iletmiş bulunmaktayım. Güzel ilçemiz Göynük başta olmak üzere ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini diliyorum.” şeklinde konuştu.

ÜRETEN KADINLAR, GELİRLERİNİ BAĞIŞLADI ÜRETEN KADINLAR, GELİRLERİNİ BAĞIŞLADI

Büyük Birlik Partisi’nden Bolu milletvekili aday adaylığı müracaatında bulunan diğer isim Erol Çiftci ise BBP’nin milletvekili çıkarma hedefinin bilincinde olduğunu ve bu hedefin gerçekleşmesi için her türlü göreve hazır olduğunu belirtti.

Seçim süreciyle ilgili bir değerlendirme yapan Büyük Birlik Partisi Bolu İl Başkanı Ümit Demir ise BBP’nin bu dönem Cumhur İttifakı çatısı altında baraj sorunu olmadan 81 ilde kendi amblemiyle seçime gireceğini hatırlatarak, Bolu’yu Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde en etkili biçimde temsil edebilecek adaylarla seçime girmeye hazırlandıklarını söyledi.