Sel felaketinde 8'inci gün! Şanlıurfa'da asker, jandarma, polis selin izlerini siliyor Sel felaketinde 8'inci gün! Şanlıurfa'da asker, jandarma, polis selin izlerini siliyor

Cumhurbaşkanlığı İnsan Kaynakları Ofisi koordinasyonunda “Yetenek Her Yerde” temasıyla ilk defa 2019 yılında gerçekleşen bölgesel kariyer fuarları bütün üniversitelerin öğrencilerini ve mezunlarını Türkiye’nin lider kurum ve kuruluşları ile bir araya getiriyor. “İç Anadolu Kariyer Fuarı (İKAF’23)” olarak isimlendirilen söz konusu kariyer fuarı, 2022-2023 Öğretim Yılında 1-2 Mart 2023 tarihinde Eskişehir’de; Eskişehir Valiliği ve Anadolu Üniversitesi ev sahipliğinde 19 paydaş üniversitenin katılımıyla gerçekleştirilecek.

Bolu Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nin de paydaşı olduğu İKAF’23’ün diğer paydaşları arasında, ülkemizin çok önemli kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütleri de yer alıyor. İç Anadolu Bölgesi Ticaret ve Sanayi Odaları, Türkiye iş Kurumu Müdürlükleri ve Gençlik ve Spor İl Müdürlükleri aynı zamanda fuarın etkin paydaşları arasında.

Katılımcı kurum, kuruluş ve işletmeleri de insan kaynakları alanında destekleyecek olan fuarda; tüm katılımcılar, meslekler hakkında ayrıntılı bilgi edinme, kariyer planlarına yön verme, bölgede faaliyet gösteren birçok firma ile tanışma, kendi markalarını oluşturma ve girişimcilik hakkında fikir alışverişinde bulunma fırsatı yakalayacaklar. İşverenler üniversitelerin öğrenci ve mezunları ile iletişim kurma ve iş/staj olanaklarını değerlendirme imkânı bulacaklar.

Ayrıca fuar süresince gerçekleşecek kişisel ve mesleki gelişim etkinlikleri, semineler, bilgilendirme oturumları, atölye çalışmaları, mülakat simülasyonları gibi etkinliklerle gençlerin eğitim, ilgi ve becerilerine uygun kariyer alanlarını belirlemelerine fırsat sunulması hedefleniyor.