STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

ULUSAL BASIN’DAN BOLU ÇIKARTMASI

17 Ağustos 2015

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu’nun ağırladığı basın mensupları Bolu’ya ve Bolu’nun misafirperverliğine hayran kaldı....

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ve Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu’nun ağırladığı basın mensupları Bolu’ya ve Bolu’nun misafirperverliğine hayran kaldı. Gazeteciler Köroğlu’nun köyünde vakit geçirdi, Köroğlu dağlarına tırmandı, bebek meyve ormanında organik gezinti yaptı.

Bolu, hafta sonu kalabalık bir basın grubuna ev sahipliği yaptı. Ulusal medya kuruluşlarının temsilcileri Bolu Belediyesi’nin vizyon projeleri ve Köroğlu ile ilgili yürütülen çalışmaları yerinde görme imkanı buldu.

Geziye, NTV Ankara Haber Müdürü Ahmet Ergen, TRT Spor Program Yapımcısı Erhan Seven, Rus Haber Ajansı Sputnik Türkiye Ankara Temsilcisi Yurdagül Şimşek, Türkiye Gazetesi Haber Müdürü Oğuzhan Arif Şahin, Hürriyet Gazetesi Ankara Eki Haber Müdürü Eray Görgülü, Sabah Ankara Eki Bölge Koordinatörü Osman Altınışık, Sabah Gazetesi Muhabiri Murat Çoban, Sözcü Gazetesi Ekonomi Muhabiri Erdoğan Süzer, Habertürk Gazetesi Ekonomi Muhabiri Ahmet Kıvanç, Habertürk Ankara Muhabiri Fatmanur Boylu, Star Gazetesi Muhabiri Zeynep Tuğrul, Yenişafak Gazetesi Muhabiri Fazlı Şahan, Başkent Gazetesi Ekonomi Müdürü Aysel Kanber ve Ticaret Gazetesi Ankara Temsilcisi Seda Gök, Dünya Gazetesi’nden Derya Şengül ve Selen Gökçe ile Akşam Gazetesi’nden Funda Ercan katıldı.

DÖRTDİVAN İLK KEZ ULUSAL BASINI AĞIRLADI

Ulusal basın temsilcilerinin Bolu’daki ilk durağı Dörtdivan oldu. Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu’nun konuğu olan basın mensupları mesire alanında köy kahvaltısı yaptılar. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu, Dörtdivan Kaymakamı Akın Karagöz’ün de eşlik ettiği kahvaltıda basın mensupları, Dörtdivan’ın zengin mutfağına hayran kaldı.

İlk kez ulusal basın mensuplarını ilçelerinde ağırlıyor olmaktan duyduğu mutluluğu ifade eden Dörtdivan Belediye Başkanı Hasan Uzunoğlu, “Dörtdivan Köroğlu’nun diyarı. Bolu’nun hem doğal güzellikler hem de kültürel açıdan en zengin ilçelerinden. Dörtdivan’ın çok güçlü bir turizm potansiyeli var. Dörtdivan’a güçlü bir gelecek hazırlamak için yeni projeler üzerinde çalışıyoruz. Ulusal arenada tanıtılması kapsamında önemli çalışmalar yürütüyoruz. Ulusal basından bu kadar kalabalık bir heyeti ilçemizde ağırlamaktan ve ilçemizin zenginliklerini tanıtmaktan onur duydum” diye konuştu.

DÖRTDİVAN’A KÖROĞLU EVİ

Dörtdivan’da daha sonra Köroğlu’nun yaşadığı Sayık Köyü’nü ziyaret eden ve Başkan Alaaddin Yılmaz’dan Köroğlu ile ilgili yapılan çalışmalar hakkında bilgi alan basın mensupları, Dörtdivan Belediyesi tarafından restore edilerek müze haline getirilmesi planlanan simgesel Köroğlu Evi’ni de gezdi.

Dörtdivan Belediye Başkanı Uzunoğlu, “Konuyla ilgili çalışmalarımıza başladık. Bu ev Köroğlu’nun evi değil. Köroğlu’nun yaşadığı dönemden bugüne gelmiş bir yapı yok. Ancak biz simgesel olarak Köroğlu’nun torunlarının yaptırdığı bu evi bir Köroğlu Evi haline getirmeyi ve bir müze olarak halkın ziyaretine açmayı planlıyoruz” dedi.

Köroğlu dağlarına da çıkan ve Sayık Yaylasında bir tur yapan gazeteciler,doğaya hayran kaldı. Köroğlu Çeşmesi ve Köroğlu’nun atını atlattığı, nal izlerinin günümüze ulaştığı dere de gezilen diğer alanlar oldu.

BEBEK MEYVE ORMANI’NDA ORGANİK GEZİNTİ

Ulusal basın temsilcileri daha sonra Bebek Meyve Ormanı’nı ziyaret ettiler. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’dan Bebek Meyve Ormanı hakkında bilgi alan gazeteciler, burada ilgiyle büyütülen sebze ve meyvelerin tadına baktılar, organik bitkilerin fidanlarının korunması, yarınlara bırakılması için yürütülen çalışmaları ilgiyle dinlediler.

Bolu’da karpuz yetiştiriliyor oluşunun şaşkınlığını yaşayan konuk gazeteciler, Bolu Belediyesi’nin Bebek Meyve Ormanı, Endemik Bitki Gen Bahçesi Projesi, Evlilik Ormanları gibi yeşile duyarlı çalışmaları dolayısıyla Başkan Yılmaz’a teşekkür ettiler.

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Bolu’yu sadece ulusal değil uluslararası arenada bir marka şehir haline getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. Yeşilimize sahip çıkıyoruz, bitki örtümüzü koruyoruz, tarihimize, kahramanımız Köroğlu’na sahip çıkıyoruz ve Bolu’yu önümüzdeki yıllarda bir doğa, kültür ve turizm şehri haline getirmek üzere önemli çalışmalara imza atıyoruz. Yaptığımız çalışmaların takdir edilmesi bizi mutlu ediyor. Bolu için sizlerin gözlemleri ve fikirleri de bizim için çok önemli. Bolu, sizlerin fikirleriyle çok daha güzel yarınlara yürüyecek. Yarınları güzelleştirecek her türlü projeyi ve fikri desteklemeye hazırız. Birlikte daha güçlü bir Bolu’nun temellerini atmaktan onur duyuyorum” diye konuştu.

BOLU GELENEKSEL KINA GECESİNİ YAŞADILAR

Yoğun gezi programının ardından Gazelle Resort Hotel’de konaklayan ulusal basın temsilcileri, akşam da Bolu Belediyesi Halk Dansları Topluluğu tarafından sergilenen Bolu Geleneksel Kına Gecesi gösterisini ilgiyle izlediler. Bolu Türküleri ve geleneksel halk oyunlarının sergilendiği gösteride, geziye eşlik ederek ev sahipliğinin en güzel örneğini sergileyen Bolu Belediye Başkan Yardımcısı Emine Davarcıoğlu da geleneksel Bolu kıyafetleri giydi ve gösteride yer aldı.

Ulusal Basın mensupları, Pazar günü ise Abant Gölü’nü gezdi. Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ile sohbet eden ulusal basın temsilcileri Bolu’dan mutlu ve güzel anılarla ayrıldılar.

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama