STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

MUDURNU FINDIK SOBALARINI TESCİLLEDİ

26 Eylül 2013

Mudurnu Atlı Fındık Sobaları tescillendi. TSE Belgesi alan fındık sobaları artık herkes tarafından kopyalanarak yapılamayacak.

 
 
Mudurnu Atlı Fındık Sobaları tescillendi. TSE Belgesi alan fındık sobaları artık herkes tarafından kopyalanarak yapılamayacak.
Mudurnu Demirciler çarşısında son ustalardan kalan İsmail Atlı emek verdiği fındıkkabuğu ile yanan ve yüksek kaloride ısıveren soba imalatını genişleterek ününü yurt dışında duyurdu.
Yurt içine talep yetiştirmekle yarış eden fındık soba imalatçısı Atlı fındık sobalarına patent alarak TSE belgesini aldı.
Günlük 24 saatinin çoğunu demirci dükkânında geçiren İsmail atlı küçük yaşta başladığı demirci çıraklığına dede, baba ve üçüncü kuşak olarak devam etmekte, genellikle kış aylarında olmazsa olmaz ısınmak için yaptığı fındıkkabuğu sobalarında, katı yakıt olarak şeftali çekirdeği, palet, zeytin çekirdeği, fındıkkabuğu yakılarak evlerde, iş yerlerinde ve sera ve tavuk çiftlikleri için özel olarak soba yapmaktadır.
Mudurnu tarihi ilçenin adını fındıkkabuğu sobaları ile duyuran atlı fındıkkabuğu adlı internet sitesinden siparişlerinizi verebilirsiniz.
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama