STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Ekonomik Yatırımlar İçin Hibe Sözleşmeleri İmzalanmaya Devam Ediyor

3 Temmuz 2022

KKYDP Hibe destekleri kapsamında tamamı GES ( Güneş Enerjisi sistemleri) olan proje yatırımcılarıyla hibe sözleşmeleri imzalandı.

Konu hakkında açıklama yapan İl Müdürü İzzet Murat; “Bakanlığımızın üretici dostu politikalarına paralel süregelen destekler devam ediyor. Bu kapsamında üreticilerimizin maliyetlerinde önemli bir rol oynayan elektriğin yenilenebilir kaynaklardan sağlanması adına bakanlığımız GES (Güneş Enerjisi Sistemleri) leri desteklemektedir. KKYDP programı kapsamında destek almaya hak kazanan GES proje sahiplerimizle sözleşmelerimizi imzalamaya devam ediyoruz.   Bundan sonraki süreçte ihale ve mal alımı/ tesis kurulumu yapılarak hibe ödemeleri de yapılacaktır. Çevreci ve alternatif enerji olmasının yanı sıra özellikle maliyetlerin yüzde yetmişi enerji olan kümeslerimiz için büyük bir kazanç anlamına da gelmektedir.

 

3 Göynük, 2 Yeniçağa ve 1 Mudurnu olmak üzere toplam 6 yenilenebilir enerji projesi için 10.278.300,2 TL tutarında hibe sözleşmesi imzalanmış olup, yatırımlarımızın en geç 31.11.2022 tarihinde yatırımlarını tamamlaması gerekmektedir. Projelerin üreticilerimize, ilimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama