GEREDE DEPREMİNİN 79’UNCU YIL DÖNÜMÜ    GEREDE DEPREMİNİN 79’UNCU YIL DÖNÜMÜ  

Gerede Belediye Başkanlığı ihale sürecinin tamamlanmasından sonra acilen yıkım çalışmalarına başlanacağını belirterek, 23.01.2023 Pazartesi tarihinden sonra alanda bulunan yapılardan herhangi bir malzemenin alınmasına izin verilmeyeceğini ifade etti.

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Demirciler Mahallesi Riskli Alan Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında, fay hattı ve fay hattının kuzeyinde bulunan taşınmazların tahliyesi için hak sahiplerine Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından verilen süre 15.01.2023 tarihi itibariyle tamamlanmış olup, Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığının Belediyemize vermiş olduğu yetkiye istinaden, Belediyemizce alanda bulunan yaklaşık 130 adet yapının yıkımı için 18.01.2023 tarihinde yıkım ihalesi gerçekleştirilmiştir. İhale sürecinin tamamlanmasından sonra acilen yıkım çalışmalarına başlanacaktır.

Yıkım ihalesinin yapılması nedeniyle, 23.01.2023 Pazartesi tarihinden sonra alanda bulunan yapılardan herhangi bir malzemenin alınmasına izin verilmeyecektir. Alanda bulunan vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için tahliye işlemlerinin acilen yapılması ve konuya ilişkin gerekli hassasiyetin gösterilmesi önemle rica olunur.”