BAKALIM; KİMİN HESABI TUTACAK?

  Yaşar Dinçer

  8 Haziran 2018

  Seçimlere az kaldı ve Milletvekili Adayları harıl harıl çalışıyor. AK Partililer 3-0 yapmanın derdinde, CHP’liler 2-1’den öteye geçebilir miyiz diye düşünüyor, MHP ise 1-1-1 olacağına inanıyor.

  Her iki ittifakta da Partilerin aslında ittifak ortağı ile rekabete girdiği aşikar aslında. AK Parti ve MHP Cumhur İttifakı içerisinde birbirlerinden oy alma derdinde. Kim kimden ne kadar oy çalabilirse… CHP ile İYİ Parti’de birbirlerinin seçmenlerine hitap ediyor. CHP, İYİ Partinin seçmeninden ne kadar oy alacak veya İYİ Parti CHP’li seçmenlerin ne kadarını kendi tarafına çekecek? Bilinen bir gerçek; CHP’nin ulusalcı tabanı Kemal Kılıçdaroğlu ve A takımının söylemleri nedeniyle İyi Partiye kaymıştı. Ancak Muharrem İnce’nin aday gösterilmesinin ardından bu durum değişti ve ulusalcı kanadın geriye dönüş yaptığı düşünülüyor.

  Ak Parti; tabanında yaşanan kaymanın farkında ve bu nedenle MHP’nin Bolu’dan vekil çıkartamayacağını, MHP’ye verilecek oyların ziyan olacağını dillendirerek güç toplamaya çalışıyor. Özellikle alanda ‘Cumhurbaşkanlığında oyumuz Recep Tayyip Erdoğan’a, ancak mecliste güçlü bir MHP’ye ihtiyacımız olduğu için oyumuz MHP’ye’ söylemi hakim. Geçmiş seçimleri yaşayanlar bilir; MHP açısından 1999 seçiminden bu yana hiç böyle güçlü bir Ankara rüzgarı Bolu’da hissedilmemişti. Bu rüzgarı da arkasına alan Adem Evcil ve diğer adaylar adeta atom karınca misali kapı kapı geziyorlar.

  Hal böyle olunca; İttifaklar içerinde saygı çerçevesinde ama saman altından su götürerek seçim çalışmaları yürütülüyor. Bakalım; kimin hesabı tutacak. Hep beraber yaşayarak göreceğiz.

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.5316169261932