STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

Minik Patilerimizin Günü

Pelin Ukkaş

5 Ekim 2018Ne ara kışa döndü bu mevsimler diye sorgularken kendimizi birden yüzünü gösteren güneş bütün dengemizi bozmuş durumda aslında. Yazdan kalma bir gün yaşarken sığınacak bir köşe ararken buluyoruz kendimizi birden bastıran yağmurdan. Haliyle bu dengiz hava hareketleri bünyemizde de güzel etkiler bıraktığı söylemez. “Salgın var salgın!” diyen büyüklerimizle birlikte elimizde peçetelerle hastanelerdeyiz.


Biz havalardan bu derece etkilenirken sokakta bulunan minik patilerin bizim bir kap koyduğumuz mamaya ve suya ihtiyaçları olduğunu unutmadan yaşamalıyız. Evlerde bile yapabileceğimiz minik barınaklar onların değişken hava koşullarından bir miktarda da olsa sığınabilecekleri bir alan olacak.
Bir küçük patinin kalbinize iyi gelmesini hiç hissettiniz mi? Aslında onlardan zarar gelmeyeceğini sizin içinizde ki yalnızlığa, mutsuzluklara iyi gelmeleri için izin verdiniz mi? Sevgi bir patinin mırıltısı kadar yakın aslında. Bir hayata dokunmak içinizde ki size iyi gelecek.


Hollanda'nın Lahey şehrinde Dünya Hayvanları Koruma Federasyonu'nu oluşturdular. 1931 yılında toplanan bu kuruluş 4 Ekim'i ''HAYVANLARI KORUMA GÜNÜ'' ilan etti. Belki bu gün bize sosyal medya paylaşımlarından olsun, çeşitli etkinliklerden olsun onların da bir canlı olduğunu hatırlatır. Sadece kendimizi düşünen bedenlerimiz aslında çevremizde olan bir çift masum bakışı mutlu etmekle daha huzurlu olacağımızı hissettirir.


Süs diye, oyuncak diye bir canlıyı çocuklarınıza hediye etmeyin. İki gün sonra sıkılıp onu hiç alışık olmadığı sokaklara terk etmeyin. Patilerimiz küçük kafeslere, uzun zincirlere mahkum kalmasın. Bir patiyi sahiplenmek ailenize gelecek yeni bir birey olduğunu unutmayın. Sizin gibi hastalanan, acıkan, uykusu gelen, sevilmek isteyen… Sadece konuşamıyorlar dertlerini anlatmak için kalpleri bizden daha sevecen inanın. Minik patiler kalbinizde ki kötü duvarları kırabilecek kadar güçlü…

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama