ELMAS Eczanesi
DEFNE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ELMAS Eczanesi
Tabaklar Mah.Cumhuriyet Cad.No:58(Otelcilik ve Turizm Mes.Lisesi Karşısı)
Tel: 0374 212 72 73
DEFNE Eczanesi
Beşkavaklar mh Necdet Gören Cd Yardemir Konutları N:18 A/B Blok13/B(Şehit Yüzbaşı Burak Bilen Sağlık Ocağı Çaprazı)
Tel: 0374 270 52 10
Bolu 5 günlük hava tahmini

BİR YANLIŞLIK Kİ EKSİK YANLARIMIZDAN VURAN

Pelin Ukkaş

3 Kasım 2018


Andımız yanlış okundu (!) ama ne güzel bir yanlışlık. Belki de basının algısı vatan sevgisinin yanlış olduğu şeklindeydi. Yurdunu özünden çok sevmek, yükselmek ve ileriye gitmenin temel koşulu olamaz mı?
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama programı kapsamında kalabalık, Danıştay'ın kararı sonrası yeniden gündemde olan 'Andımız'ı okumaya karar verdi. Cumhuriyet Kadınları Derneği Bolu Şube Başkanı Güllü Yaman öncülüğünde okunan 'Andımız' yanlış okundu. Kalabalık da Güllü Yaman'ın sözlerini yanlış okuduğu 'Andımız' a eşlik etti.
Arkasında durduğumuz düşüncelerin özünü bilmeden körü körüne gittiğimiz yolları keşke biraz tanımak için çabalasak… Kalıplaşmış fikirlerin, dilden gönüle geçişini beynimizde tartmadan benimsemesek…  Arkasında durduğumuz düşünceleri gerçekten biliyor muyuz? Yoksa tuyumuna bir şeyleri mi savunuyoruz?  Bu olay bence ülkemizde insanlarımızın eksik kalan kısmının resmedilmiş hali… Yurdumuzu özünden çok sevmenin gerçekten önemli olduğu şu günlerde yapılan bu tip hataların üstü kapatılacak bir yanı olduğunu düşünmüyorum.
“Türküm, doğruyum, çalışkanım. İlkem, küçüklerimi korumak, büyüklerimi saymak, yurdumu, milletimi, özümden çok sevmektir. Ülküm, yükselmek, ileri gitmektir.Ey büyük Atatürk! Açtığın yolda, gösterdiğin hedefe durmadan yürüyeceğime ant içerim. Varlığım Türk varlığına armağan olsun. Ne mutlu Türküm diyene!”
 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama