SEVAL Eczanesi
GÜMRAH Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SEVAL Eczanesi
Sağlık Mah. Hekim Sok.No 9A/13 (Köroğlu Devlet Hast.Acil Karşısı)
Tel: 0374 270 31 30
GÜMRAH Eczanesi
Tabaklar Mah.Cumhuriyet Cad.Köstendil Apt. No:73 (Kampüs kırtasiye karşısı)
Tel: 0374 212 89 59
Bolu 5 günlük hava tahmini

Sorumluluk duygusu ve vebal!

Murat PEÇENEK

30 Eylül 2012
Sorumluluk duygusu ve vebal!
Karayolları sorumluluk alanı yüklenici firma Burkay inşaat işin adı Bolu Paşaköy-Düzce ve Hendek alt geçit çalışmaları işin bitim ve teslim tarihi 28 Ağustos ama ne var ki gidin Paşaköy’e biten bir şey olmadığı gibi, kısa zamanda da, bitmeyeceği anlaşılan bir iş. Vebal 1... sonra Bolu Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kent meydanı çalışması yüklenici firma yazılmış, işin bitim tarihi 135 gün peki işin başlangıç ve bitiş yani teslim tarihi net olarak ne? Vebal 2....dediğim gibi, planlı ve programlı bir çalışma ne yazık ki yok...!!
Bir dev adam Ahmet Baysal!
Bizler, onu hep amca-yeğen ilişkisiyle tanıdık, bense kendi adıma İzzet Baysalın kaleme aldığı mektuplarından, edindiğim izlenimlerle tanıdım. Bizim meşhur kestane tezgahının başına okul arkadaşım Selami Özsoy ve Yener abim(Bandakçıoğlu), geldiler, konu mektuplardan açıldı. Mektupların bazılarını okuttum. Eski rektör Yaşar Akbıyık'ın geçmişte başbakana çirkin davranışı nedeniyle, tek başıma mücadele etmiş, İzzet Baysal anma etkinliklerinde. Bu standa A.İ.B.Ü rektörü davetli değildir demiştim. Tüm riskleri göze almış belgelerle rektörle ilgili tüm hazırlıklarımı yapmıştım. Şimdi derler ya bu köprülerin altından çok sular aktı. Her şey zaman içerisinde değişti, hiç bir zaman için nokta kadar menfaat için virgül kadar eğilmedim yalaka olmadım, yandaşta olmadım. Şimdi zaman ve ibre Ahmet Baysal'ı gösteriyor, geçte olsa sizlerden Bolu’muz adına Allah razı olsun. Sizler muhteşem kalplerinizle, gönüllerde, kalplerde asla ve asla unutulmayacaksınız. İzzet amcamın yanında evet sen olmasaydın, güvenilirliğinle sen..!!! Tüm çarpıklıklara rağmen, kimi yakınların tarafından sevilmesen de ki o yakınların gelsinler beni ziyaret etsinler, gerekçe neymiş açıklayayım kendilerine de, yüzlerinde utanılacak.
Yüzünüz varsa gelin, aydınlanın. Ahmet Baysal, hiç bir zaman İzzet Baysal’ın güvenini kaybetmemiş, ona sonuna kadar güvenmiş, her şeyiyle teslim olmuş, emanet edilen, mücadeleci bir insan Ahmet Baysal Bolulular adına sizleri alkışlıyorum, her zaman sizlerden övgüyle bahsedeceğimizden emin olunuz, Allah için, sizlerden ahlaklı yapınızdan, Allah razı olsun, cennetiyle sizleri müjdelesin uzun ömürler versin, gönlüm çok rahat...
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama