ATALAY Eczanesi
GAMZE Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ATALAY Eczanesi
Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi)
Tel: 0374 215 41 53
GAMZE Eczanesi
Karaçayır Mah.Şehit Selen Paşa Cad. Özlem Sitesi B1 Blok No:76/A
Tel: 0374 222 28 82
Bolu 5 günlük hava tahmini

SESSİZ KİŞİLERİN MEMLEKETİ...

Murat PEÇENEK

27 Mart 2013
SESSİZ KİŞİLERİN MEMLEKETİ...
Vakıf destekli tek üniversite. Büyük emekler ve bedel ödenmiş, emsali yok. Birden bire de yapılmamış. Aşama aşama yol alınmış. İmkanları AGÜ gibi değil. Birden bire ortaya çıkmamış.
Hayatta 3 tane hedef koymuş ve yapmak için elinden gelen tüm hakkaniyeti kullanmış. Bir dev adam. Gölgesinde kalanlar, anlaşılan bir nezaketsizlik örneği sergilemişler. Çarşaf çarşaf reklamsal ilanlar. Allah bilir ya, bunlar yarın birgün Abdullah Gül Müzesi de kurarlar. Bizlerin kişilerle işi olmaz, ancak bilinmelidir ki...!!!! İzzet Baysal gibi bir değer kolay kolay yetişmez ve gelmez. Onu o yapan, Fazileti, inanın hayatın olağan akışında, kolay kolayda kimseye nasip olmaz. Bilirimki bunlardan sayın Abdulah Gül'ün haberi yok. Yoksa bu tarz yaklaşımlardan, kendisininde rahatsızlık duyacağına eminim. Benim tepkim Bolululara. Meydanlara çıkıpta tepkilerini ortaya koyan ne ahali var ortada ne de üniversite ve senato… Çok yazık… Ruh yok ya da kaybolmuş.
Bolca Hindi…
Şerafettin Erbayram. Bolu’muzun yetiştirdiği müstesna bir insan. Yanındayım. Randevulu gidiyorum. Az konuşan, dikkatli, eski Bolu’nun sosyal yaşantısında olan, kanaatçılar. Sohbet ediyoruz. Zamanın gidişatına aldırış etmeden. Rahatsız olduğu konulara da değiniyor. Kendisine doğruları da anlatıyorum. Onlardan bir şey olmaz diye... Kendisinden çok şey öğrendim. Rahmetli Yavuz Kınacı’yla olan ortaklığı ve ölümüne yakın 2 yıl öncesi ayrılıklar ve bir başkasıyla ortaklığı. Ben bunları daha önce keşke bilebilseydim. Onursuz bazı tipler yüzünden belkide bu gidişata da dur diyebilirdim. Her ne kadar onun alın yazısı bu olsa da… Rahmetli Yavuz Kınacı... Garanti Bankasının altı... Ardıhan Müessesesinin arkası. Orada kendisinin un sattığı ayrıca işyeri vardı. Gençtim. Babamı severdi. Mısır deposu olarak onun ardiyesini kullanırdık ve kira da almazdı. Nur içinde yatsın. Bizi sever sayardı. Meğer bilinmeyen aydınlığa kavuşulması gereken ne konular var, bir yerlerde… Şerafettin beye de teşekkür ediyorum. Yolumuz doğru, özveri gerektiren... Yapacağız hemde en güzelini... Bolu İzzet Baysal Kent Müzesini… Tüm halkımıza yaşayan, yaşatan kendinden bir şeyler bulmak isteyen herkese açık davet. Yardım ediniz. Elinizde bulunan tüm eşyalara talibiz… Vakit geç olmadan, giden kaybolmadan yakılıp yırtılmadan...!!!
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama