GAMZE Eczanesi
ATALAY Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

GAMZE Eczanesi
Karaçayır Mah.Şehit Selen Paşa Cad. Özlem Sitesi B1 Blok No:76/A
Tel: 0374 222 28 82
ATALAY Eczanesi
Kültür Mah. Yavuz Sok. No: 23/ 1(Kültür Cami Karsisi)
Tel: 0374 215 41 53
Bolu 5 günlük hava tahmini

BİR YAZAR AHMET BAYSAL....!!‏

Murat PEÇENEK

15 Mayıs 2013
BİR YAZAR AHMET BAYSAL....!!‏
Yazı yazmak… Hem de sözel bir toplumda. Çok konuşan, çenesi düşük bir profile sahibiz, gelecek kuşaklara aktaracak bir şeyleriniz olmalı. Söz uçar yazı kalır misali. Ahmet Amcamız, değerli eşi Solmaz Baysal ve Mustafa Yaman Hocamın ortak yanlarıyla, ortaya güzel bir eser çıkmış. Kırmızı fırıldak hikayeler... Eliniz dert görmesin derler ya... İşte bizimde söylemek istediğimiz, ellerinize yüreğinize sağlık. İyi ki varsınız...!!!
 
EFSANELER ŞEHRİ BOLU...!!! - EMİN BARIN'IN 100 YILI..!!‏
 
Bu efsane şehir. Epik dahi olsa, destandır da deseler, her 100 yılda bir zalim veya dahi, ya da büyük hayırsever çıkartabiliyor… Ve bizler her ne kadar hep, lak lak dedikodu üretsekte, şehirde güzel şeylerde olmuyor değil. Kent Konseyi Başkanı Turgut Bey’e teşekkür ediyorum. Bu seneki etkinlikler, savruk değil, daha oturaklıydı. Şikayet ya da eleştiri de, almadı. Orhan Uçar'a teşekkür ediyorum. Bolumuza muhteşem çeşme kazandırdığı için. Kaldı ki bu çeşme için bana nasıl yaptırtırız diyenlerde oldu. Görselliğiyle, mimarisiyle ustalarıyla, hafızalarda yer etti. Bu sene Tüyap’ta Cuma günü saat 11.30'da açılış var. Açılışın konusu büyük hattat ve ciltçi matbaacı Emin Barın’ın 100’üncü yıl dönümü. Doğum tarihi 1913 olan ve aileye de uzak olan Bolu halkına tanıtma vazifesi benim olsa gerek. Eşi Hatice ve İzzet Samurkaş'ın kızıdır. Necla annemi ve kızı cana yakın neşeli Ayşeciğimi ve evlat Tevfik Barın; Ailenin matbaa kuşağını devam ettiren. 65 yıllık bir matbaa. Bu seneki onur üyesi. Doğumunun 100.yılında Emin Barın. Hatlarıyla-ciltleri ve alet edavatlarıyla. Barın Ailesi Bolu’dan kopuk gibi gözükse de, çok göze batmak istemezler. Aile aynı zamanda Fizik Tedavi Hastanesinin yeni açılan oda teftiş kısımlarını yaptırdı fazlasıyla... Cuma günü zamanı olanların bu muhteşem Aileyi ve kendi tarzıyla ekol olan ciltçi ve Hattat Emin Barın’ı tanımaya davet ediyorum. Gitmek isteyenlere ücretsiz davetiye tarafımdan verilecektir.
ALİ ERİCEK-DOSTLUKLAR VE KOPUKLUKLAR ÜZERİNE
Sosyal Sorumluluk Ödülü bu sene Ali Ericek'in... Şahsen de tanıdığım bir değer Ali Ericek. Mütevazi ve bazen gergin gel-gitleri de olan içimizden biri. Fabrikasını aşındırmayan köy camisi için gitmeyen yok denecek kadar azdır. Bu yüzden de, zaman zaman bunaltılmıştır da. Zaman zaman kapıya( güvenlik) içerde dahi olsa toplantıda dedirtir. Ama insani yönü, duyguları… Bazen O’nu Akşemsettin'in diyarı doğduğu toprak Göynük'e iter. Bolu-Göynük arasında gider gelir. Yaşadıkları yüzünden, kendisine mevcut binanın bindallı-tekstil üzerine el işçiliği, sanatı döktüren objelerle donatalım. Mankenlere giydirelim demiştim. Nasip olmamıştı. Sayın Ericek Ailesini kutluyor, tebrik ediyorum. Nice hayırlara vesile olacak işlerde, aramızda görmenin mutluluğuyla, saygılar, saygılar…
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama