STAD Eczanesi
DERMAN Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

STAD Eczanesi
Karamanlı Mah.Stadyum Cad.No:39/a
Tel: 0374 2170575
DERMAN Eczanesi
Semerkant Mah.İzzet Baysal Cad.No:160/E
Tel: 0374 215 32 14
Bolu 5 günlük hava tahmini

"TERCİH" SENİN

Bulut Altundal

15 Mart 2017

Malumunuz şu referandum süreci ülkeyi oradan oraya sürüklüyor. Evet diyen de Hayır diyen de vatansever olabileceği gibi vatan haini de olabiliyor. Çok güzel propaganda yürütülüyor anlayacağınız.

Evet demek istiyorum. Ama ülkemin geleceğine ışık olmak için, kişisel, partisel ve/veya ideolojik çıkarlar için değil. Daha güzel günler görmek için, sözde değil özde politikalarla Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi dünyanın süper gücü yapacak işler için evet demek istiyorum. Ve görmek istiyorum, politikadan, çıkardan, ideolojiden arındırılmış ve insanı öncelik alan bir hayatı. Huzuru hayal etmek değil yaşamak istiyorum. Ben demek istiyorum ki evet. Ve her şey bir yana artık çığırından çıkan terörden arınmak için, huzur ve güven ortamının tesis edilmesi için istiyorum eveti. Bir takım kişilere, gruplara veya ülkelere sırf adını "stratejik ortalık" koydunuz diye laf edilmemesi bir yana övülmesine karşı olmak için eveti istiyorum. Bunları gerçekleştirebilecek misiniz? Beni buna inandırabilir misiniz? Biliyorum, hiçbiriniz garantisini veremezsiniz bunların. Çünkü dürüst değilsiniz. Bu yüzden tercihimden pişmanlık duyacağıma inanıyorum.

Hayır demek istiyorum bir yandan da. Çünkü çığırından çıkmış her şeyden sıkıldım. Her yanımız yangın yeri, her yanımızda gözyaşları. Yeter artık diyorum, yeter. Birilerinin devleti babasının malı gibi kullanmasından sıkıldığım için hayır demek istiyorum. Hayır demek istiyorum, çünkü her şey bir yana Irak'ta Saddam, Suriye'de Esad, Libya'da Kaddafi ve daha birçok örneğini gördüğümüz için hayır diyebilirim. Önce göklere çıkarıyorlar görmüyor musunuz? Önce bir yapıp sonra yerle bir ediyorlar, görmüyor musunuz? İstemiyorum, aynısını yaşamayı, aynı senaryoyu uygulamalarını, sizleri de asmalarını, sizleri bize linç ettirmelerini ve ülkemizi bölmelerini istemiyorum. Aynı senaryo olmasından korktuğum için, ülkemi düşündüğüm için, sizleri-insanımızı- sevdiğim için hayır demek istiyorum. Ama hayır çıkarsa da bir şeylerin ters gitmesinden, bunu fırsat bilen şer odakların hainliğinden, sözde hükümet karşıtlığı adı altında binbir türlü plan içinde olup cici görünen devlet düşmanlarının yapacaklarından korkuyorum. Çünkü dürüst değilsiniz. Çünkü adını ideoloji koyduğunuz ithal fikirlerle ortamı geriyor ve ülkemi parçalama planı yapıyorsunuz. Şer düşüncelerden uzak, ülkesini seven biri olarak sizin ekmeğinize yağ sürmek istemiyorum.

Her şeyin içine soktuğunuz siyaset ile övünürken toplumu nasıl parçaladığınızı görmüyorsunuz çünkü körsünüz! Bu istisnasız her siyasi, parti ve görüş için değişmez fikrim. Aferin ulan, aferin. Övünün! Seçimler için, koltuklarınız için, daha fazla para kazanmak için uyguladığınız politikalarla. Ve utanın ulan, utanın! Utanmadan her olağanüstü olayda yaptığınız, "Bizi bölemeyecekler" açıklamalarından. UTANIN. Yazıklar olsun sizin hepinize. Ve yazıklar olsun bu tuzağa şahsi menfaatleri, kendini gösterme çabası nedeniyle düşenlere. Bırakmıyorsunuz ki herkes vicdanıyla, kendi bilgisiyle oyunu iradesini kullanarak versin. Ne yazık ki siz de biliyorsunuz gerçeği. Biliyorsunuz ki toplum yönlendirilmeli çünkü siz asıl bilgiyi saklayarak yetiştirdiniz insanları. Bilgiden, gerçekten yoksun yetişen toplumu istediğiniz zaman -çıkarınız olduğu zaman- yönlendirmek de boynunuzun borcu oldu tabi.

Soktunuz ya her şeyin içine siyaseti. Bundan sonra birlikten söz etmeyin. Ağzınızda yalan olmasın bari. Dürüst davranıp ipe gidin de yalan söyleyip ahirete gitmeyin!

Anlayamazsınız bunları. Anlamak istemeyeceksiniz. Çünkü her şeyde olduğu gibi bu düşünceler de işinize gelmiyor. Çıkarlarınıza uygun değil. Boşverin. Günü geldiğinde karşınıza çıkartırım. Selametle.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Yazarin diğer yazıları
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama