Sayın Başkan, İndirim İstiyoruz…

  Bulut Altundal

  12 Ekim 2018

   

  Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’ın, halkın gönüllü olarak enflasyonu düşürme hareketine katılmasını öngören “Enflasyonla Topyekün Mücadele” kampanyası ilimizde de gerek kamu kurumları gerekse özel işletmelerde karşılığını bulmaya başladı. Bu kapsamda Bolu Belediyesi de suya yüzde 10 indirim uygularken ekmeğe de zam yapılmayacağını duyurdu. Ben de bir öğrenci olarak düşündüm de öğrenciler olarak sürekli eleştirilerin odağında olan ulaşım sistemine yapılan 25 kuruşluk zammı da geri çekseler, bu da enflasyonla mücadeleye girer. Döviz kuru, vergi cart curt gibi bahanelerle indirimli kartlara yapılan 25 kuruşluk zammın geri çekilmesi ile Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın da açıklamasında yer verdiği gibi “Ekonomik seferberlikle tüm Türkiye kazanacak.”

  Şimdi bir takım şer odaklar bu talebime, “fırsatçılık” diyebilir. Hayırlı işte acele etmek lazım arkadaşlar. Buna fırsatçılık denmez, fırsatçılığı veya enflasyon bahanesi ile yapılan fiyat artırımlarını zahmet edip gidip göreceğiniz ulusal marketlerin raflarında gayet rahat görebilirsiniz. Mesela daha önceki aylarda 16-20 TL arasında bir fiyatı olan ikili x marka diş fırçasının fiyatı olmuş 39.90 TL. Siz bunlara diş geçiremeyip öğrencinin cebindeki üç kuruştan nasıl daha fazla kazanabilirizin hesabını yaparsanız o zaman sizin bu “mücadele” naralarınız havada buhar olur.

  Su fiyatlarında olduğu gibi ulaşımda da indirime giderseniz, öğrencilerin gözünde kazanacağınız artı puanlar da sizin yanınıza kar kalacak. Bu biz öğrenciler için olduğu gibi siz siyasilere de yarayacak. Anlıyorsunuzdur beni. Kısacası Bolu Belediye Başkanı Sayın Alaaddin Yılmaz’dan ricam odur ki: “Başkanım gelin şu ulaşıma da indirim yapın, alkışı alın”

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Yazarin diğer yazıları
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.16226720809937