MERAL Eczanesi
AKTAŞ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MERAL Eczanesi
Sağlık Mah.Şehitler Cad.Yüksel Apt.No:32/9 (KÖROĞLU DEV.HAS.POLİKİNLİKLER KARŞISI)
Tel: 0374 270 41 67
AKTAŞ Eczanesi
Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. Duygu Sit.C Blok No:3 Merkez/BOLU
Tel: 0374 217 70 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

Yöresel ürünler gelecek nesillere aktarılıyor

15 Ekim 2020

YÖRESEL BEZ DOKUMA KURSU TAMAMLANDI

Göynük Belediyesi Yöresel El Sanatları Eğitim Merkezinde eğitimlerini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları Belediye Başkanı Ahmet Çankaya tarafından verildi.

 

Haber: BMA

 

Göynük Belediyesi, Göynük Halk Eğitimi Merkezi ve Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) iş birliğinde yöresel el sanatlarını yaşatmak ve gelecek nesillere aktarmak amacıyla Yöresel El Sanatları Eğitim Merkezinde açılan eğitim kursu tamamlandı. 24 Şubat- 9 Ekim 2020 tarihleri arasında düzenlenen ‘Yöresel Bez Dokuma’ kursuna katılan kursiyerlere sertifikaları Belediye Başkanı Ahmet Çankaya ve Başkan Yardımcısı Samet Çetinbaş tarafından verildi.

 

“YÖRESEL ÜRÜNLERİMİZİN GELECEK NESİLLERE AKTARIMI İÇİN ÇALIŞMA BAŞLATTIK”

Başkan Ahmet Çankaya yaptığı açıklamada, “Tarihi ve kültürel değerlerimizin gelecek nesillere bozulmadan aktarılması amacıyla açılan ve Belediyemiz bünyesinde hizmet veren Göynük Belediyesi Yöresel El Sanatları Eğitim Merkezinde ilçemiz kadınlarının aile ekonomisine katkı sağlaması ve de unutulmaya yüz tutmuş yöresel ürünlerimizin gelecek nesillere aktarımı konusunda başlatmış olduğumuz çalışmalar neticesinde kursa katılarak eğitim gören kadınlarımıza sertifikalarını teslim ettik. Kursumuzda kadınlarımız kültürel mirasımız olan yöresel bez dokumanın yanı sıra Bolu ilinin ilk Coğrafi İşaretli Ürünü olma özelliği taşıyan ‘Göynük Tokalı Örtmesi’ üretimi konusunda eğitim de verildi. Kadınlarımızın üretkenliğini artırmaya yönelik gerçekleştirdiğimiz bu çalışmaya destek olan Türkiye İş Kurumu (İŞKUR) ve Göynük Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne teşekkür ediyorum” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama