VELİLERDEN TRAFİK İSYANI

  12 Ekim 2018

  Aşağısokulular Karadere Caddesine yaya geçidi ve tümsek istiyor.

  Daha önce verdikleri dilekçelerin İl Trafik Komisyonunca incelenip gereksiz görüldüğünü söyleyen veliler, son çare olarak toplanarak yolu trafiğe kapatacak eylem yapmayı düşünüyorlar.

   

  Aşağı Soku Mahallesinin güneyinde oturup Canip Baysal İlköğretim okulunda okuyan öğrenciler günde 4 defa, hız kesici ve yaya geçidi olmayan, Arçelik yolu olması dolayısı ile trafiğin yoğun ve hızlı olduğu Karadere Caddesini karşıdan karşıya geçmek zorunda kalıyorlar.

  Özellikle Yeşil Yedigöller, Atakent, Huzur sitesi ve civarında oturan çocukların Hacı Nakkaş camii ve Nuhmar kavşaklarında hızla akan trafikte karşıdan karşıya geçmek zorunda kalmaları velileri tedirgin ederken, birçok kez başvurdukları halde yaya geçidi ve hız azaltıcı tümsek taleplerine cevap alamamaktan şikâyetçiler.

  Mahalle sakinlerince Belediye ve Valiliğe verilen dilekçe İl Trafik Komisyonunca incelenip gereksiz görülmesi üzerine çocuklarını mecburen kontrolsüz kavşaklara sürmek zorunda kalan veliler, son çare olarak toplanarak yolu trafiğe kapatacak eylem yapmayı bile düşünüyorlar.

  “Buraya önlem almak için illaki bir çocuğumuzun başına kötü bir şey mi gelmesi lazım” diyerek isyan eden mahalle sakinleri, okul geçidi olmamasına rağmen Çağsu Hastanesi yoluna yapılan tümseklerin neden buraya yapılmadığına cevap bekliyorlar.

   

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.236132144928