SÜMER Eczanesi
SAĞLIK Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

SÜMER Eczanesi
Sümer Mah.Cumhuriyet Cad.No:76/10(CUMHURİYET İLKÖĞRETİM OKULU KARŞISI İŞKUR YANI)
Tel: 0374 215 92 38
SAĞLIK Eczanesi
İzzet Baysal Mah Çakmaklar Cad HacıAhmet ÇatladıoğluApt.No:40/A
Tel: 0374 217 88 77
Bolu 5 günlük hava tahmini

ULUSAL UMKE TATBİKATI İÇİN GERİ SAYIM BAŞLADI

4 Mayıs 2018

T.C. Sağlık Bakanlığınca oluşturulan ve 81 ilde faaliyetlerini yürütmekte olan Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin bu yıl Bolu Yeniçağa’da gerçekleştirileceği Şehit Burak Tatar 7. Ulusal UMKE Tatbikatı için geri sayım başladı.

 

Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin afete müdahale kapasitesinin artırılmasının yanı sıra bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi amacıyla düzenlenecek olan ULUSAL UMKE TATBİKATI 4-6 Mayıs tarihleri arasında Bolu Yeniçağa’da gerçekleştirilecek.

2-3 Mayıs 2018 tarihlerinde Bolu Bölge UMKE Koordinatörlüğünde Bolu, Zonguldak, Bartın ve Sakarya illerinin ekiplerinden oluşan 10. Bölge Ulusal Medikal Kurtarma Ekiplerinin Tatbikatı tamamlanırken şimdi gözler tüm Türkiye’den ve hatta yabancı ülkelerden ekiplerin katılacağı Ulusal ve Uluslararası UMKE Tatbikatında..

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Bolu İl Sağlık Müdürü  Dr. Öğr. Üyesi  Muhammed Emin Demirkol;  “Bu yıl yedincisi düzenlenecek olan ve T.C. Sağlık Bakanı Dr. Sayın Ahmet Demircan’ın da teşrif edeceği  Ulusal UMKE Tatbikatı, ulusal olmasının yanı sıra uluslararası boyutu ile hem ülkemiz, hem de ilimiz açısından önem arz ediyor. Türkiye’den yaklaşık 500 katılımcının ve Sağlık Bakanımızın katılacağı tatbikatı, Bolu ilimize ve Yeniçağa ilçemize yakışır bir şekilde tamamlamak ve katılıcılarımız ile konuklarımızı en iyi şekilde ağırlamak için hazırlıklarımızı yaptık. Bu süreçte başta Bolu Valiliği olmak üzere Yeniçağa Kaymakamlığına, Yeniçağa Belediye Başkanlığımıza, İl ve İlçe Kurum Müdürlerimize hazırlık aşamamızda ve tatbikat hazırlık sürecinde verdikleri destekten ötürü sağlık teşkilatı adına teşekkür ederiz.” dedi.

Ayrıca geçtiğimiz günlerde Afrin’de bombalı tuzakla şehit olan UMKE personeli Burak Tatar’ın adının verildiği 7. Ulusal UMKE Tatbikatının bu yönüyle manevi değeri de olduğuna dikkat çeken DEMİRKOL; “Ulusal Medikal Kurtarma Gönüllüsü olan Şehidimiz Burak Tatar’ı rahmetle anıyor, ilimizde yapılacak olan tatbikata adının verilmesinden gurur duyuyoruz. Şehidimize Allah rahmet eylesin.” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama