IHLAMUR Eczanesi
YILMAZ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

IHLAMUR Eczanesi
Borazanlar Mah.Hürriyet Cad..No35/E(Endüstri Meslek Lisesi Girişi))
Tel: 0374 212 55 80
YILMAZ Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sok. No :7/A (Köroğlu Dev. Has. Acil Çıkışı)
Tel: 0374 270 02 40
Bolu 5 günlük hava tahmini

Tacizden tutuklu okul müdürü için yeni iddialar

25 Nisan 2017

Bolu'nun Seben İlçesi'nde bulunan Seben Çok Programlı Lisesinde 10 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve 6 aydır cezaevinde...

Bolu'nun Seben İlçesi'nde bulunan Seben Çok Programlı Lisesinde 10 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla tutuklanan ve 6 aydır cezaevinde yatan okul müdürü M.S. ikinci kez hakim karşısına çıkarıldı. Duruşmada okulun rehber öğretmeni, öğrencilerinin kendisine gelerek okul müdürü için şikayette bulunduklarını söylerken,  öğrencilerden biri de “Okulda benim tansiyonumu ölçtü. Bu arada bacağıma da dokundu. Ben bundan rahatsız oldum” şeklinde ifade verdi.

Haber: Ebru EYVAZOĞLU

Bolu'nun Seben İlçesi'nde bulunan Seben Çok Programlı Lisesinde 10 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla gözaltına alınan Okul Müdürü M.S., ikinci kez hakim karşısına çıkarıldı. Seben Çok Programlı Lisesine 47 gün önce müdür olarak atandıktan sonra, okuldaki 10 kız öğrenciye cinsel tacizde bulunduğu iddia edilen M.S. tutuklu bulunduğu cezaevinden getirilerek, duruşmaya katıldı.

ÖĞRENCİLER, REHBER ÖĞRETMENE ŞİKAYET ETMİŞ

M.S.’nin okuldaki 10 kız öğrenciye odasında cinsel tacizde bulunduğu, elle taciz ettiği öğrencilere çeşitli hediyeler verdiği, birisine üzerinde 'Seni seviyorum' yazılı kupa bardak hediye ettiği iddia edilirken, okulun rehber öğretmeni de duruşmada tanık sıfatıyla ifade verdi. Rehber Öğretmen Ö.K. okul müdürü M.S.’nin öğrenci ve velileriyle fazla samimi davranışlar içerisinde olduğunu söyleyerek, “Bazı öğrencilerimden de şikayetler geldi. Bir öğrencim bakışlarından rahatsız olduğunu ve çeşitli imarlarda bulunduğunu söyledi. Bu şikayetler olaydan bir hafta önce oldu” dedi.

“OKULDA TANSİYONUMU ÖLÇTÜ”

Okul öğrencisi E.O. da okulda nöbetçi olduğunu sırada okul müdürü M.S.’nin tansiyon ölçme bahanesiyle kendisini odasına çağırdığını öne sürerek, “Odada önce benim tansiyonumu ölçtü. Bu arada bacağıma da dokundu. Ben bundan rahatsız oldum. Sonra kendi tansiyonunu ölçtü. Bunun dışında bir teması olmadı. Okuldan B. adlı arkadaşım da daha önce müdürün kendisini öpmeye çalıştığını söylemişti” dedi.

“BABA VE DEDE ŞEFKATİYLE YAKLAŞTIM”

Okul müdürü M.S. ise geçtiğimiz duruşmada 39 yıllık eğitimci olduğunu söyleyerek savunmuş ve  “Öğrencilerimle olan ilişkilerimde baba ve dede şefkati dışında kesinlikle cinsel saik içeren davranışlar içerisinde bulunmadım. Niçin hakkımda bu tarz beyanlarda bulunduklarını bilemiyorum. Ben çalıştığım yere olay öncesinde henüz gelmiştim. Yaklaşık 47 gün kadar çalıştıktan sonra hakkımda bu iddialar ortaya atıldı. İddiaların sebebini tam olarak bilemiyorum. Çocuklarla aramda böyle bir şeyi gerektirecek herhangi bir neden yoktur. Fakat okulda bulunan diğer idareci ve eğitimcilerin benim olayım gerçekleştiği okula tayinim nedeniyle rahatsız olduklarını ve bir hazımsızlık yaşadıklarını görmüştüm.  İddiaların bununla ilintili olabileceğini düşünüyorum. Hakkımdaki suçlamaları kesinlikle kabul etmiyorum. Suçsuzum, beraatime karar verilmesi talep ediyorum” ifadelerini kullanmıştı.

TUTUKLULUK HALİ DEVAM EDİYOR

Duruşma sonunda 6 aydır tutuklu bulunan M.S.’nin tutukluluk halinin devamına karar verildi. M.S. 13 Haziran 2017’de yeniden hakim karşısına çıkacak. 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama