ÇAMLIBEL Eczanesi
ÖZGÜR Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

ÇAMLIBEL Eczanesi
Köroğlu Mah. Yağmur Sokak No:9/2 (80.YIL SAĞLIK OCAĞI KARŞISI)
Tel: 0374 215 51 00
ÖZGÜR Eczanesi
Kültür Mah.Şehitler Cad.Sınmazhan Apt.No:23/C (Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 270 50 49
Bolu 5 günlük hava tahmini

TABELAYA T.C. İBARESİ ASILDI

17 Nisan 2019

Karagöz önermiş, Başkan Özcan talimatı vermişti

CHP’li Bolu Belediye Meclisi Üyesi Tahsin Mert Karagöz’ün teklifi sonrası, bu gün Bolu Belediyesi’nin yeni hizmet binasının girişine ‘T.C.’ kısaltması eklendi.

Haber: Erol Değirmenci

Bolu Belediye Meclisi Nisan Ayı ikinci oturumunda Meclis Üyesi Tahsin Mert Karagöz dilek ve temenniler bölümünde, “2013 yılının sonlarına doğru önce bankalarda, Sağlık Bakanlığı’nda ve devletin tüm kurumlarından kaldırılmış olan bizim de vatandaşı olduğumuz Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltılmış olan ibaresi T.C.’nin tekrardan şanlı Bolu Belediyesi’nin tabelasında yer almasını rica ediyorum. Çünkü bunun örneklerini dün akşam arkadaşlarımızla istişare de ettik. Antalya, Adana, Bilecik, Ankara, Mamak’da bu uygulama başladı. Önerim budur” sözleri ile T.C. ibaresinin Bolu Belediyesi Hizmet Binası’nın girişindeki tabelaya asılmasını önermişti.

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan ise meclis kararı gerekmediğini söyleyerek ilgili müdürlere, ”Bu öneri için Tahsin Mert Karagöz kardeşimize teşekkür ediyoruz. Ben de o zaman talimatımızı veriyorum. Bu zaten meclis kararı alınmayacak bir karardır. Pazartesi gününe kadar tabelada bu ibareyi istiyoruz” şeklinde konuşarak talimat vermişti.

T.C. YAZISI BUGÜN ASILDI

Karagöz’ün önerisi ile gündeme gelen ve Başkan Özcan’ın talimatı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin kısaltması olan T.C. ibaresi için gecikmeli olarak bugün düğmeye basıldı. Vinç yardımı ile ilk önce büyük daha sonra da küçük tabelalara T.C. ibaresi eklendi.

TABELAYA T.C. İBARESİ ASILDI
TABELAYA T.C. İBARESİ ASILDI
Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Twitter Günlüğü
Tüm Twitter Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama