OTOBANDA BAYRAM TEDBİRLERİ ALINDI

  12 Haziran 2018

  Anadolu Otoyolu'nun Bolu kesiminde, emniyet ve karayolları ekipleri tarafından bayram tatili öncesinde alınan tedbirler arttırıldı.

  Bayram tatilinin yaklaşmasıyla Bolu Emniyet Müdürlüğü ve karayolları ekipleri, otoyolun Bolu kesiminde ulaşımda herhangi bir sorun yaşanmaması ve tatilcilerin rahat bir şekilde seyahat edebilmelerini sağlamak için ekip sayısı ve denetimleri arttırdı. Bolu Dağı Tüneli kesimi Kaynaşlı ile Abant gişeleri arasında bulunan bölge, 87 kamera ile 7/24 Tünel Komuta Merkezi tarafından takip ediliyor. 

   

  ALTERNATİF YOLLAR KULLANILACAK

  Trafik ekipleri, aşırı hız yaparak sürücülerin hayatlarını tehlikeye atanları tespit etmek için sabit ve hareketli radar kontrolleri yapacak. Radarla tespit edilen araçların plakalarına gerekli cezai işlemler uygulanacak.  Otoyolda meydana gelecek trafik kazaları nedeniyle yolun ulaşıma kapanması durumunda alternatif yollar kullanılacak. Sürücüler Paşaköy, Çaydurt, Yeniçağa, Dörtdivan ve Gerede gişelerinden D-100 karayoluna yönlendirilecek. Bu sayede ulaşımda yaşanacak olan aksamanın önüne geçilmiş olacak. Bolu İl Emniyet Müdürlüğü Trafikten Sorumlu Müdür Yardımcısı Aydın Aksoy, AA muhabirine yaptığı açıklamada, her yıl meydana gelen trafik kazaları nedeniyle çok sayıda insanın hayatını kaybettiğini, yaralandığını, bazı kişilerin hayatının geri kalan kısmını engelli olarak geçirdiğini ve kazalar sonucunda ekonomik kayıpların yaşandığını hatırlattı. Trafik kazalarının önemli bir kısmının hız ihlali, hatalı sollama, yakın takip, yorgunluk, çalışma ve dinlenme süre ihlali ve sabırsız davranışlar gibi sürücü hatalarından kaynaklandığını ifade eden Aksoy, "Trafik kazalarının önlenmesi amacıyla özellikle Ramazan Bayramı öncesi, bayram süresi ve sonrasını kapsayacak şekilde ek trafik tedbirleri almış durumdayız. Büro hizmetlerinde görevli personelimiz denetim ekiplerine takviye yapıldı. Aktif olarak fiili denetim görevinde çalışacaklar." diye konuştu.

   

  YÜZ YÜZE İLETİŞİME ÖNEM VERİLECEK

  Aksoy, trafik ekiplerinin kazaların yoğun olduğu güzergahlarda görünür olacağını belirterek, "Denetimlerde sürücü ve yolculara nezaket kuralları çerçevesinde davranılacak. Bunun yanı sıra sadece ihlal yapan taşıtlar değil, diğer araç sürücüleri de durdurularak, yüz yüze iletişime önem verilecek." dedi. Terminaller dışında şehirlerarası otobüslerin kalkışlarına izin verilmeyeceğini bildiren Aksoy, otobüslerde özellikle emniyet kemeri denetimlerine ağırlık verileceğini, sivil personelle otobüs denetimlerinin yapılacağını söyledi. Özellikle radarla hız denetimlerinin yapılacağını vurgulayan Aksoy, "Aşırı hız kaynaklı kazaların yoğunlaştığı yerlerde daha çok kontrol yapacağız. Ekiplerimiz sabit ve hareketli radarlı hız kontrolü yapacak." ifadesini kullandı. AA

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  1.5752389431