İREM Eczanesi
BOLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

İREM Eczanesi
Sağlık Mah Hekim Sk Şaşmaz Apt.No:5(Köroğlu Dev.Has.Karşısı)
Tel: 0374 222 99 88
BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
Bolu 5 günlük hava tahmini

ÖĞRETMEN AĞI BOLU’DA

3 Şubat 2020

Yürütücülüğünü Eğitim Reformu Girişimi’nin yaptığı Öğretmen Ağı Bolu’da, yaratıcı problem çözme ve akran zorbalığı konularının ele alındığı eğitim program düzenledi. 3 gün boyunca devam eden programa Bolu’dan ve 6 farklı ilde görev yapan çok sayıda öğretmen katıldı.

Program, öğretmenlerin her gün karşılaştıkları problemlere yaratıcı çözümler geliştirmeleri için yeni bir yöntem öğrenmelerini sağlıyor.

Program, dünyanın en etkili problem çözme yöntemlerinden biri olarak kabul edilen Tasarım Odaklı Düşünme metodolojisinin, öğretmenlerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde geliştirilmiş olan “öğretmence”sinden yararlanıyor. Programa katılan öğretmenler yeni bir metodoloji öğrenirken, aynı zamanda meslek hayatında karşılaştıkları zorlu bir probleme yönelik çözümü bizzat sahada uygulayarak geliştiriyor. Yaratıcı özgüvenleri artan öğretmenler, meslek hayatları boyunca beraberinde taşıyabilecekleri yaratıcı problem çözme becerisini kazanıyor.

Bolu Bağışçılar Vakfı Zehra Taşman Kadına ve Eğitime Destek Programı kapsamında Bolu İzzet Baysal Turizm Otelcilik Uygulama Oteli’nde gerçekleştirilen eğitime, Öğretmen Ağı Etkileşim Sorumlusu Irmak Akıncı, eğitmenler Büşra Gürtürk, Belgin Gökçen ve Bolu’da görev yapan öğretmenler katıldı.

Öğretmenlerin, meslektaşları ve farklı disiplinlerden kişi ve kurumlarla bir araya gelerek güçlendiği bir paylaşım ve işbirliği platformu olan Öğretmen Ağı’nın bir sonraki etkinliği Bolu Bağışçılar Vakfı’nın desteği ile 22-23 Şubat’ta tekrar Bolu’da gerçekleştirilecek.

Program kapsamına geliştirilen çözümler, 15 Mart 2020 gününde Bolu’daki tüm eğitimcilerin katılımına açık şekilde düzenlenecek olan Deneyim Paylaşımı etkinliğinde paylaşılacak. Çözümler, Türkiye’nin her yerinden öğretmenlerin faydalanması için ​www.ogretmenagi.org adresindeki Çözüm Merkezi’nde yayınlanacak. Elif Erdoğan

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama