KIZILTAN Eczanesi
BOLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
Bolu 5 günlük hava tahmini

ÖĞRENCİLERDEN BÜYÜKLERE ÖRNEK OLACAK YARDIM

12 Ocak 2020

“İdlib’e Acil Yardım” kampanyasına ilk destek Bolu 15 Temmuz Şehitler İmama Hatip Ortaokulu Öğrencilerinden geldi.

15 Temmuz Şehitler İmam Hatip Ortaokulu öğrencilerinden İdlib'de savaştan kurtulup yaşam mücadelesi veren kardeşlerine sıcacık bir bağış.

Televizyonlarda ve haber kaynaklarında gördükleri manzaralardan çok etkilendikleri ve oradaki kardeşleri için böyle bir çalışma başlattıklarını söyleyen öğrenciler, Bolu-İHH’yı okullarına davet ederek büyüklerine örnek olacak bir harekette bulundular.  Bolu-İHH başkanı Fethi Sarımsakcı ve başkan yardımcısı Mustafa Cesaretli Bolu 15 Temmuz Şehitler İmama Hatip Ortaokulunu ziyaret etti. İHH ekibini okul müdürü İlker Hotoğlu ve okul idaresi ile öğrenciler karşıladı.

“13.5 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor”

Kız öğrencilerin öğrenim gördüğü okulun;  kendileri küçük yürekleri büyük olan öğrencileri, örnek bir hareket sergileyerek kendi elleriyle ördükleri ve çevresinden topladıkları bere ve atkıları İdlib’teki savaş mağduru kardeşlerine ulaştırmak üzere Bolu-İHH Başkanı Fethi Sarımsakcı’ya  teslim ettiler. Öğrencilerin yapmış olduğu bu örnek davranıştan mutlu olduklarını söyleyen Sarımsakcı, öğrencilere teşekkür ederek, İdlib’e Acil Yardım kampanyası çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sarımsakcı; Suriye’deki savaş, vahim bir insani krize sebep oldu. Kimyasal silahlar ve bombalar hiç çekinmeden kullanıldı. Kadim şehirler yerle bir edildi; 500 binden fazla insan hayatını kaybetti. 5 milyondan fazla insan başka ülkelere sığındı. Halen 13.5 milyon kişi insani yardıma ihtiyaç duyuyor. 2.8 milyon kişi savaştan dolayı engelli olarak yaşıyor.

“Tüm bolu halkını davet ediyorum”

Savaşın halen devam ettiği bölgede yeni kurulan yerleşim yerlerindeki mazlum insanlara yardım ulaştırmak için Bolu’daki  tüm Sivil Toplum Kuruluşları ile birlikte büyük bir kampanya başlattıklarını söyleyen Sarımsakcı bu kardeşlerimizin yaptığı gibi tüm Bolu halkını bu kampanyaya destek olmaya davet etti.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama