YENİ Eczanesi
KINACI Eczanesi Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YENİ Eczanesi
İzzet Baysal Mah.Çakmaklar Sok.Hacı Ahmet Çatladıoğlu Apt. No:26/14
Tel: 0374 212 51 12
KINACI Eczanesi Eczanesi
Bahçelievler Mah.Bandakçıoğlu Apt.No:12/2(50.Yıl İlköğretim Okulu Karşısı)
Tel: 0374 215 50 86
Bolu 5 günlük hava tahmini

O müdürlük yeni bina için gün sayıyor

15 Ağustos 2019

ESKİ BİNANIN ŞİMDİDEN TALİBİ VAR

Sanayi Kavşağı’nda bulunan binada hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, Karaçayır’da yapımı tamamlanmak üzere olan yeni binasına Eylül ayının ilk günlerinde geçecek. SGK’nın eski binasına ise İş-Kur İl Müdürlüğü’nün talip olduğu ve resmi işlemlerin tamamlanmasını beklediği öğrenildi.

Özel Haber: Erol DEĞİRMENCİ / Sefa GÜNAY

Bolu’nun en işlek bölgelerinden biri olan Sanayi Kavşağı’nda bulunan binasında uzun süredir vatandaşa hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, yapımına geçtiğimiz yıllarda başlanan ve Karaçayır’da bulunan yeni binasına geçmek için gün sayıyor. Bünyesinde merkezde 125, ilçelerle olmak üzere toplam 135 personel bulunduran SGK İl Müdürlüğü’nün, Eylül ayının ilk günlerinde 150 personel çalıştırma kapasiteli yeni binasına geçeceği öğrenildi. Fiziki eksikliklerin tamamlanması ile beraber taşınma işleminin de sona ereceği öğrenilirken, müdürlüğün arşiv kısmının yüzde 80’inin taşındığı gelen bilgiler arasında.

ESKİ BİNANIN TALİBİ VAR

SGK’nın taşınması ile beraber boşa çıkacak olan binanın talibi ise şimdiden hazır. Sümer Mahallesinde bulunan 236 metrekarelik binada hizmet veren İş-Kur İl Müdürlüğü’nün, boşa çıkacak olan 100 personel çalıştırma kapasiteli binaya talip olduğu öğrenildi. Bünyesinde şu an 47 kişi çalıştıran ve yapılacak olan atamalarla bu sayının artması beklenen İş – Kur İl Müdürlüğü eski bina için resmi girişimlere başladı. SGK’nın taşınması ile beraber İş – Kur’un boşa çıkacak olan binaya satın alma yada kiralama yöntemi ile geçmesi bekleniyor.

 

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama