YENİ Eczanesi
KINACI Eczanesi Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

YENİ Eczanesi
İzzet Baysal Mah.Çakmaklar Sok.Hacı Ahmet Çatladıoğlu Apt. No:26/14
Tel: 0374 212 51 12
KINACI Eczanesi Eczanesi
Bahçelievler Mah.Bandakçıoğlu Apt.No:12/2(50.Yıl İlköğretim Okulu Karşısı)
Tel: 0374 215 50 86
Bolu 5 günlük hava tahmini

MEMLEKETİNDEN ALDIĞI DOLAR BAŞINA BELA OLDU

8 Kasım 2018

Memleketi olan Gürcistan’dan aldığı sahte 200 Dolar’ı Bolu’da bir bankada bozdurmak isteyen Indıra Ç., hakkında açılan...

Memleketi olan Gürcistan’dan aldığı sahte 200 Dolar’ı Bolu’da bir bankada bozdurmak isteyen Indıra Ç., hakkında açılan “Sahteliğini Bilmeden Kabul Ettiği Parayı Sahte Olduğunu Bilerek Tedavüle Koyma” davasından beraat etti.

Haber: Erol DEĞİRMENCİ

Olay Bolu’da geçtiğimiz aylarda meydana geldi. Aslen Gürcistanlı olan ve 10 yıldan fazla süredir Bolu’da yaşayan Indıra Ç., memleketinden aldığı 200 Dolar’ı bir bankada bozdurmak istedi. Bankada işlemlerini yaptığı sırada bozdurmak istediği paranın sahte olduğu anlaşılan Indıra Ç. hakkında işlem başlatılırken, polis ekipleri tarafından sahte paraya el konuldu.

“PARANIN SAHTE OLDUĞUNU BİLSEM BANKAYA GÖTÜRÜR MÜYÜM?”

Olayın Bolu Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmasında Gürcistan asıllı Indıra Ç. hakim karşısına çıktı. Indıra Ç. savunmasında “Ben bu konuda daha önce de ifade vermiştim. 10 yıldan fazla süredir Bolu’da yaşıyorum. Geçimimi tercümanlık yaparak, evlere temizliğe giderek sağlıyorum. Dolarları Gürcistan’dan almıştım. Paranın sahte olduğunu bilsem bankaya götürür müyüm? Paraların sahte olduğunu bilmiyordum.” dedi.

Mahkeme heyeti, Indıra Ç.’nin savunmasını dinledikten sonra sanığın “Sahteliğini Bilmeden Kabul Ettiği Parayı Sahte Olduğunu Bilerek Tedavüle Koyma” suçundan beraat etmesine karar verdi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama