MERAL Eczanesi
AKTAŞ Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

MERAL Eczanesi
Sağlık Mah.Şehitler Cad.Yüksel Apt.No:32/9 (KÖROĞLU DEV.HAS.POLİKİNLİKLER KARŞISI)
Tel: 0374 270 41 67
AKTAŞ Eczanesi
Aktaş Mah.Taşhancılar Cad. Duygu Sit.C Blok No:3 Merkez/BOLU
Tel: 0374 217 70 05
Bolu 5 günlük hava tahmini

Mekanın Sahibi Belli Oluyor Mu?

14 Ekim 2020

Bolu’nun en önemli mevkilerinden birinde olan ve bir senedir atıl durumda kalan Sosyal Güvenlik Kurumu eski hizmet binasının akıbeti belli oluyor. SGK’nın yeni binasına taşınmasının ardından İŞKUR İl Müdürlüğünün binayı almak için yaptığı talebin SGK’nın bağlı olduğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından değerlendirildiği ve binanın İŞKUR’a devredilmesi için olumlu görüşlerin ağır bastığı belirtiliyor.

Haber; Sefa GÜNAY

Bolu’nun en işlek bölgelerinden biri olan Sanayi Kavşağı’nda bulunan binasında uzun süredir vatandaşa hizmet veren Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü, geçtiğimiz yıl Karaçayır’da bulunan yeni hizmet binasına taşınmıştı. SGK’nın eski binası için ise İŞKUR İl Müdürlüğü talip olmuştu.

 

BAKANLIK BU SEFER SICAK BAKIYOR

Edinilen bilgiye göre, SGK’nın geçtiğimiz yılın Eylül ayında yeni binasına taşınması ile birlikte eski binayı almak için talepte bulunan İŞKUR’a geçtiğimiz aylarda Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından olumsuz görüş verilmişti. SGK’nın binayı boşaltması ile talipleri artan ama henüz Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından bir karar verilmeyip atıl durumda duran bina için İŞKUR’un girişimleri ise devam ediyor. İŞKUR tarafından yenilenen devir talebine bu kez Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olumlu bakıyor. Bakanlığın teklifi inceleyip onaylamasının ardından binanın yeni sahibi İŞKUR olmuş olacak.

 

ŞEHRİN EN GÜZEL KIZINA HERKES TALİP OLMUŞTU

Bolu’nun stratejik olarak en iyi konumlarından biri olan SGK’nın eski binası için ise müdürlükler mücadele vermişti. Geçtiğimiz yılın Eylül ayında SGK’nın taşınmasının ardından eski bina için İl Sağlık Müdürlüğü ve Denetimli Serbestlik Müdürlüğü’nün binaya talip olduğu ve yetkililer ile temasa geçmişti.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama