KIZILTAN Eczanesi
BOLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
Bolu 5 günlük hava tahmini

Köstek değil, destek olma zamanı!

7 Ağustos 2020

HERKES ‘ABAT’ İSMİNDE KENETLENDİ

Boluspor’da yapılacak kongre öncesinde basın açıklaması yapan Abdullah Abat, Boluspor’a başkan adayı olacağını açıkladı. Abat, “Daha önce 9 yıl içinde bulunduğum ve başkanlığını yaptığım kulübün bu durumda olması beni üzüyor. Biz Boluspor’un başarısı için var gücümüzle çalışacağız. Her şey Boluspor için” dedi.

 

Haber: Adnan KARABULUT

 

Boluspor’da kongreye sayılı saatler kaldı. Necip Çarıkcı’nın aday olmayacağını açıklamasının ardından yeni başkan ve yeni yönetimin kimlerden oluşacağı merak konusu olmuştu. Yaşanan belirsizlik ortamı Boluspor Kulübü’nde 2012-2013 yılında başkanlık yapan Abdullah Abat son noktayı koydu. Abat, kongreye sayılı saatler kala yönetim kurulunu oluşturarak Boluspor’a başkan adayı olduğunu açıkladı. Abat, “Öncelikle ben ve arkadaşlarım gösterdiğiniz ilgiden dolayı tüm basın mensupları arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Boluspor kongresine bugüne kadar hiçbir adayın çıkmamasına istinaden ben ve arkadaşlarım aday olduk. Bu sürece etki eden çok faktör var. Biz de bu işe aday olarak çıkmadık. Geldiğimiz noktalarda daha önce 9 yıl içinde bulunduğum ve başkanlığını yaptığım kulübün bu durumda olması ben ve bütün Boluspor sevdalılarını üzmüştür. Her kongre öncesi ve her sezon sonrasında Bolu’da konuşulan tek konu Boluspor oluyor. Sportif başarı, borcun ne kadar olduğu, altyapıdaki sıkıntılar her zaman yapıcı eleştiriler ve konuşmalar değil. Kutuplaşmaların üst noktalara çıktığı bir dönem yaşadık. Boluspor bu noktadaysa il’in her siyasisi elini değil gövdesini taşın altına koymak zorundadır” dedi.

“BOLUSPOR’U GEREK MADDİ GEREK SPORTİF BAŞARI ANLAMINDA İYİ YERLERE GETİRME AMACINDAYIZ”

Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ın desteğini de alarak aday olduğunu söyleyen Abat, “Bolu Belediyesi olarak destek vereceklerinin sözünü aldık. Hayata geçirilir mi? Bunu önümüzdeki günlerde göreceğiz. Boluspor ben dahil kimsenin babasının malı değil. Boluspor’u en iyi yerlere taşımak, doğru yönetilmesiyle alakalı bir şey. Belediye desteği tüm spor kulüplerinde olmalıdır. Bundan 3 veya 4 gün önce Sayın Belediye Başkanımız Tanju Özcan ile görüştük. Ben olayın gerek işim gerekse ailem ile alakalı kısımları göz önünde bulundurarak aday olmadığımı söyledim. Bu işin birinin yapacak olması ve bu kulübün yönetimsel anlamda boş kalmaması için İl Başkanları ve yöneticilerimizin desteği ile bu işe koyulduk. Ben 2012-2013 yılındaki kongrede de aynı konulara değindim. Bütün arkadaşlarım hayatlarından feragat ederek Boluspor’u iyi yerlere taşıma noktasında buluştuk. Bu kulübü gerek maddi gerek sportif olarak iyi yerlere getirme amacındayız. Geçmiş sezon ile alakalı konuşmak istemiyorum. Gerekli çalışmaların yapılması gerek. Şu an ki durumundan daha iyi yerlere getireceğimize inanıyorum. Boluspor’u tüm Bolu halkının ve Boluspor sevdalılarının basınıyla spor adamlarıyla ve yöneticileri ile hep birlikte iyi yerlere getirmek için çabalayacağız” şekilde konuştu.

“DESTEK OLMAYACAKLARSA KÖSTEK OLMASINLAR”

Abdullah Abat, “Benim tek isteğim şu: Destek olmayacaklarsa köstek olmasınlar. Eleştiri her zaman olabilir. Yapıcı eleştirilere her zaman açığız. Bu yüzden de paylaşımcı bir yönetimle yola çıktık. Maddi anlamda Bolu Belediyesi’nin,Bakan Yardımcımızın desteğini alarak bu yola çıktık. Her şey Boluspor için. Boluspor Başkanlığı kullanılacak bir makam değildir. Kullanmadım ve bu saatten sonra kullandırmam. Ben ve arkadaşlarım koltuğu kullanıp bir yere gelmeye çalışan arkadaşlardeğiliz. Bir kişi bile yönetim içerisinde yoktur. Maddi ve manevi çıkarlar sağlamak için kimse burada değil. Herkes bir şeylerden feragat ederek Boluspor’u bir yerlere getirmek için çabalayan insanlar. Belediye Başkanı Tanju Özcan’a, Milletvekilleri Arzu Aydın ve Fehmi Küpçü’ye,Bakan Yardımcımız Fatih Metin’e ve İl Başkanımız Nurettin Doğanay’a çok teşekkür ediyorum. Yönetimimizin içinde bulunan Ahmet Örnekbaş’a da buradan teşekkürlerimisunuyorum. Sakin, güçlü ve tüm Bolu’yu sevindirecek bir Boluspor olacak diyerek hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“ELİMİZİ DEĞİL GÖVDEMİZİ TAŞIN ALTINA KOYDUK”

Bolu Belediye Sözcüsü Rasim Özdemir, Bolu Belediyesi olarak Abdullah Abat’a her türlü desteği vereceklerine değinerek, “Biz Bolu Belediyesi olarak hangi aday çıkarsa çıksın siyasi görüşüne bakmadan destek vereceğimizi söyledik. Elimizi değil gövdemizi taşın altına koyacağımızı ve Boluspor’u hakettiği yere getireceğimizi söylemek istiyorum. Başkanımız ile birlikte Sayın Abat ile görüştük. Başkanımız her türlü desteği vereceğini söyledi. Basına yansıyan borcun sadece Abdullah Abat’a değil Bolu Belediyesi’ne ve bütün Bolululara kalmış bir borç olduğunu söyledik. Bu borcun temizlenmesi ve kulübün başarısı için her türlü desteği vereceğiz. Biz yarınki kongre için delegelere çağrıda bulunuyoruz. Yarın çoğunluk sağlanması ve ilk kongrede başkanın belirlenmesi adına çağrıda bulunuyoruz. Biz Bolu Belediyesi adına Abat’ın futboluna karışmayacağımızın sözünü verdik. Teknik direktör ve futbolcu adına hiçbir konuya karışmayacağız. Biz sadece yöneticilerin aldığı karara destek vereceğiz. Boluspor’un başarısı veya başarısızlığı sadece yönetimine değil aynı zamanda Bolu Belediyesi olarak bize de ait” ifadelerini kullandı.

“BOLUSPOR İÇİN HEPİMİZ KENETLENDİK”

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile toplantısı olduğu için basın açıklamasına katılamayan Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, basın toplantısına telefonla bağlanarak, “Öncelikle Sayın Abat’a başarılar diliyorum. Biz bu yönetimin arkasında değil, biz yönetimle birlikteyiz. Tabi burada Sayın Başkan ve değerli Bakan Yardımcımız Fatih Metin ve Nurettin Doğanay ile de görüştük. Onlara da teşekkür ediyorum. Bizim kenetlenmemiz gerekiyordu ve bunu yaptık. Boluspor her türlü siyasi düşüncenin önünde olmalı.  Farklı düşüncelerimiz olabilir ama hepimiz Boluspor taraftarı olarak kenetlendik. Biz elimiz değil gövdemizi taşın altına koyuyoruz. Ne gerekiyorsa yapacağız. Boluspor’u en iyi yerlere getireceğiz. Ben yönetimde yasa gereği bulunamıyorum. Biz Bolu Belediyesi olarak Sayın Abat ve arkadaşlarının arkasındayız. Borcun abartıldığını düşünüyorum. Ligde en az borcu olan takımlardan biriyiz. Sayın Abat’ın değil hepimizin borcu. Net bir şekilde söyleyeyim biz de sorumluyum o borçtan. Hepimiz Sayın Abat önderliğinde Boluspor’u en iyi yerlere getireceğiz” dedi.

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama