KADİR TOPBAŞ GÖYNÜK’Ü ZİYARET ETTİ

  16 Ağustos 2018

  İstanbul Büyük Şehir Eski Belediye Başkanı Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş Göynük’ü ziyaret etti. Gerek doğal ve kültürel, gerekse yaşam tarzı olarak Göynük’ü çok beğendiklerini ifade eden Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş ilk olarak Akşemseddin Hz. Türbesinde ettikleri dua ile ziyaretlerine başladı.

  Kadir Topbaş ve eşi Özleyiş Topbaş ilçenin tarihi ve kültürel alanlarını gezerken Belediye Başkanı Kemal Kazan ilçe hakkında kendilerine detaylı bilgiler verdi. İlçe halkı tarafından sevgiyle karşılanan Topbaş ailesi vatandaşlar  ile sohbet etti. Kadir Topbaş ve eşi gezilerine Göynük Belediyesi Gürcüler Evi Kent Müzesi ile devam etti. Gürcüler evi Kent Müzesini gezen Kadir Topbaş ve eşi müze hakkında bilgiler aldı.

   

  Ardından tarihi Zafer kulesine çıkarak ilçeyi kuş bakışı gözlemleme fırsatı bulan Kadir Topbaş ve eşi Göynük’ün sahip olduğu sakinlik ve doğal güzelliğiyle ülkemizin eşsiz yerleşim yerlerinden biri olduğunu ifade etti. Başkan Kemal Kazan öncülüğünde başlatılan Sivil Mimari ve Kültürel mirasın korunması, yaşatılması ve bir emanet olarak gelecek nesillere aktarılması kapsamında Belediye tarafından gerçekleştirilen çalışmaları takdir ettiğini belirten Kadir Topbaş, ‘Bu toprakların Osmanlı’nın ilk kurulduğu yerler arasında olduğunu ve bizim özümüz olduğunu’ dile getirdi. İlçenin simgesi Zafer Kulesi’nin tarihi ve gerçekleştirilecek olan peyzaj çalışmaları hakkında da Başkan Kazandan bilgiler alan Kadir Topbaş ve eşi şehir merkezinde bir süre daha gezdikten sonra ilçeden ayrıldı. Elif Erdoğan

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun!
  Yorum yazın
  Yorum yazabilmek için üye girişi yapmalısınız. GİRİŞ YAP
  • İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
  • Habere değil yorumculara yönelik,
  • Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
  • Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar
  • KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
  • Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
  Bolu'nun Rwitter Günlüğü
  Tüm Twitter Günlüğünü göster

  Sizden Gelenler
  Site içi arama
  Cumhuriyet Caddesi İnci İş Merkezi No:32   Tel: 0 374 217 82 85   Faks: 0 374 217 82 95
  0.21204614639282