KIZILTAN Eczanesi
BOLU Eczanesi

Bolu Nöbetçi Eczaneler

KIZILTAN Eczanesi
Kültür Mah.Cem Sultan Cad.:No:182
Tel: 0374 270 39 14
BOLU Eczanesi
Büyük Camii Mah. Fevzipaşa Cad. No:20/A (Hisar Tepesi)
Tel: 0374 215 74 95
Bolu 5 günlük hava tahmini

İŞTE BOLU’DA KORONADAN BU GÜNE KADAR ÖLENLERİN SAYISI

28 Temmuz 2020

Bolu Valisi Ahmet Ümit yapmış olduğu basın toplantısında kontrollü sosyal hayatın devam ettiğini belirterek genç yaşlı herkesin kurallara uymaya gayret göstermelerini istedi. Korona virüs hakkında Bolu’daki bu güne kadar yaşanan ölüm rakamını paylaşan Vali Ümit, “Korona virüsten vefat eden vatandaşlarımız maalesef var. İki tanesi dışarda gerçekleşen hadise nüfus kayıtları bizde olduğu için bize yazıldı ama bizde de elbette ki kaybettiğimiz vatandaşlarımız var” ifadelerini kullandı.


 

Haber;Sefa GÜNAY

 

Bolu Valisi Ahmet Ümit düzenlediği basın toplantısında korna virüs ile ilgili açıklamalarda bulundu. Sağlığı evde tutmamız gerektiğini belirten Vali Ümit açıklamasında Bolu’da bu güne kadar korna virüsten hayatına kaybedenlerin toplam sayısını da açıkladı. Vali Ümit’in açıklamaları şu şekilde; “Vakalar var ama hepsi kontrol altında bakanlığımızda bunları günlük olarak açıklamaya devam ediyor. Bize düşen bu virüse karşı kendimizi korumak ve başkalarında korunmasına yardımcı olmak. Yani kurallara uyaraktan hem kendimizi korumuş olacağız. Hem de başkalarında korunmasına katkı sağlamış olacağız. Türkiye genelinde alınan kurallar neticesinde hareket etmek durumundayız. O zamanlar iller arasında akışkanlık yoktu. Yani insanlar il sınırlarını terk edemiyordu. Şimdi 1 Haziran’dan itibaren başlayan normalleşme süreci var. %99 her şey normale döndü ama bunun özeti kontrollü sosyal hayat. Kontrollü sosyal hayat devam ediyor. Kısacası hayatımızı kontrol altında tutmaya devam ediyoruz. Bu çerçevede maske, mesafe ve hijyen kurallarımdandın bahsediyoruz.  Mümkün olduğunca kalabalıklardan uzak durmamız gerekiyor. Yine mümkün olduğunca vatandaşlarımız zor durumda kalmadıkça mecbur olmadıkça evlerinden çıkmasından. Sağlığı evde tutmamız gerekiyor. Benim vatandaşlarımızdan isteğim bu güne kadar yaptıklarımızı sürdürelim devam ettirelim. NE zamana kadar bu problemi başımızdan atıncaya kadar sürdürelim.  Bakınız okullarımız boş kaldı, camilerimiz bir süre boş kaldı sokaklarımız boş kaldı. Bunu hiçbir insan istemiyor. Sebep ne sağlık, sağlık olmazsa olmaz şartımız. Sağlıklı olabilimemiz için hayatımız kontrol altında tutmaya devam edelim. Ama korkacak bir durum yok. Panik yok. Fakat rehavete de girmeye hakkımız yok. Rehavetten uzak tedbirlerle devam”

 

“BİZDE DE ELBETTE Kİ KAYBETTİĞİMİZ VATANDAŞLARIMIZ VAR”

“Korona virüsten vefat eden vatandaşlarımız maalesef var. Buradan hepsine rahmet diliyorum. Sayısal olarak 8’i buldu maalesef. Gerçi bunların iki tanesi dışarda gerçekleşen hadise nüfus kayıtları bizde olduğu için bize yazıldı ama bizde de elbette ki kaybettiğimiz vatandaşlarımız var.  Zaten büyün çabamızda mümkün olduğunca bu vefatların önüne geçmek. Genç olsun çocuk olsun yaşlı olsun kurallara uymaya gayret edelim.”

Yorum yazın
İmlası çok bozuk, büyük harfle yazılan,
Habere değil yorumculara yönelik,
Diğer kişilere hakaret niteliği taşıyan,
Çok kısa ve konuyu zenginleştirmeyen yorumlar KESİNLİKLE YAYIMLANMAYACAKTIR.
Sayfada yer alan yorumlar kişiye ait görüşlerdir. Yapılan yorumlardan sitemiz hiçbir şekilde sorumlu değildir.
Bolu'nun Instagram Günlüğü
Tüm Instagram Günlüğünü göster

Haberler

Site içi arama